Białko konopne – czy jest zdrowe?

 

Białko konopne to produkt, który dla wielu naszych klientów jest czymś niezwykle tajemniczym. Białko kojarzymy przecież głównie z mięsem, ewentualnie z roślinami strączkowymi, które spożywamy jako wegetarianie czy weganie, by zapewnić sobie odpowiednią dawkę protein. Czym więc jest to całe białko konopne? I czy w ogóle jest dla nas zdrowe?

 

białko konopne

 

Białko konopne – co to takiego?

Białko konopne produkowane jest z konopi siewnej, nie zaś konopi indyjskiej, którą znamy z trochę innych właściwości. Nie posiada ono żadnych właściwości psychotropowych, dlatego nie musicie się obawiać, że po spożyciu zauważycie dziwne efekty uboczne. Powstaje podczas tłoczenia na zimno, dlatego nie traci swoich właściwości. W tym procesie wytłaczany jest olej, a także pasta, która następnie jest suszona i mielona na proszek. Ten proszek znajdziemy w opakowaniach w wielu sklepach ze zdrową żywnością. Czy jednak białko konopne rzeczywiście jest zdrowe?

Czy białko konopne jest zdrowe?

Białko konopne stanowi najbardziej kompletne źródło białka wśród roślin. Chociaż uwielbiamy strączki, konopie w tej kwestii wygrywają. Między innymi dlatego białko konopne polecane jest sportowcom, którzy nierzadko obawiają się, że bez jedzenia mięsa nie będą w stanie zbudować odpowiedniej masy. Może być zatem idealnym zastępnikiem dla wielu innych produktów białkowych.

Dodatkowo białko konopne jest bogate w kwasy omega w odpowiednim stosunku omega-3 do omega-6, a także w błonnik pokarmowy. Warto także podkreślić, iż produkt ten jest bezglutenowy, a zatem całkowicie bezpieczny dla osób z celiakią oraz na diecie bezglutenowej.

Jest także lekkostrawne, szybko się wchłania i nie pozostawia uczucia ciężkości po spożyciu. Może to być istotne nie tylko dla sportowców, ale także osób, które z różnych powodów zdrowotnych są na diecie wysokobiałkowej.

Jak jeść białko konopne?

Białko konopne możemy dodawać właściwie do wszystkiego. Jest neutralne w smaku, dlatego nie zepsuje żadnego dania. Idealnie sprawdzi się w koktajlach.

 

W naszym sklepie misiontek.pl znajdziesz różne produkty z białkiem konopnym! Zapraszamy!