Błonnik witalny – czym jest i jakie ma zastosowanie?

 

Błonnik witalny dla niektórych z nas jest dość tajemniczym produktem. O błonniku prawdopodobnie słyszeli wszyscy, ale skąd bierze się ta jego witalność? Otóż błonnik witalny to suplement diety, który pochodzi z naturalnych składników: ziarna babki płesznik i łupiny babki jajowatej. Ponoć mają one wspomóc proces odchudzania i oczyścić organizm z toksyn. A jak jest w rzeczywistości?

Kilka słów o błonniku

Błonnik pokarmowy to niezwykle istotny element naszej diety. Dzięki temu, że jest odporny na działanie enzymów trawiennych, pomaga w regulacji perystaltyki jelit, oczyszcza je i zapobiega zaparciom. Dodatkowo wypełnia żołądek, powodując dłuższe uczucie sytości ograniczając w ten sposób apetyt. Ma także niebagatelny wpływ na wydalanie toksyn oraz metali ciężkich z organizmu. Dieta bogata w błonnik umożliwia nam rzeczywiście odpowiednie zadbanie o jelita, a co za tym idzie może sprzyjać odchudzaniu i oczyszczaniu organizmu. Gdzie w tym wszystkim jednak miejsce dla błonnika witalnego?

 

błonik witalny

 

Błonnik witalny – czy warto?

Błonnik witalny jest suplementem diety. Stanowi zatem dodatek do tego, co i tak powinno znajdować się na naszych talerzach – warzyw oraz ziaren, które zawierają duże ilości błonnika pokarmowego. Jeśli nie spożywamy odpowiednich ilości błonnika, borykamy się z częstymi zaparciami, błonnik witalny rzeczywiście może być bardzo pomocny. Jego składowe, a zatem babka płesznik i babk jajowata, w niezmienionej formie docierają do jelit, zwiększają swoją objętość i pobudzają perystaltykę jelit, co umożliwia uregulowanie wypróżnień. Jeśli jednak mamy tego typu problemy, warto zastanowić się, jak ulepszyć naszą dietę – nie tylko korzystając z suplementów diety. Błonnik witalny z pewnością będzie doskonałym rozwiązaniem przy powtarzających się zaparciach. Stanowi jednak pomoc doraźną. O błonnik pokarmowy powinniśmy zadbać także zmieniając nawyki żywieniowe.

 

Kup w naszym sklepie już dzisiaj!