Jagody Acai – właściwości zdrowotne

 

Jagody Acai, znane także jako jagoda palmy brazylijskiej, od dłuższego już czasu stanowi spore źródło zainteresowania naszych klientów – a przede wszystkim klientek. Wszystko za sprawą popularności tego składnika w kosmetykach przeciwstarzeniowych. Jak jednak jagody są w stanie opóźnić proces starzenia się organizmu? I czy działa to tylko na skórę? Dziś kilka słów na temat jagód Acai, jednego z najbogatszych źródeł antyoksydantów.

 

Jagody Acai

 

Właściwości Jagód Acai

Jagody Acai to niewielkie owoce, mniejsze od winogron, rosnące w lasach równikowych. Chociaż mogą przypominać nasze winogrona, według badań są od nich dużo bardziej wartościowe. Przede wszystkim zawierają więcej przeciwutleniaczy od czerwonych winogron, a to już naprawdę coś. Dodatkowo znajdziemy w nich sporo minerałów, takich jak magnez, cynk, fosfor, potas czy miedź, a także witaminę C, A, E i witaminy z grupy B. Jagody Acai to także bogactwo polifenoli, które zmniejszają ryzyko pojawienia się takich chorób jak miażdżyca czy udar. Redukują również cholesterol. Duża zawartość witamin oraz minerałów korzystnie wpływa na układ odpornościowy.

Jednak prawdą jest, że najczęściej sięgamy po te jagody właśnie przez wzgląd na ich właściwości antyoksydacyjne. O co w nich chodzi?

Właściwości antyoksydacyjne jagód Acai

Jagody Acai są bogate właściwie w prawie wszystkie znane nam przeciwutleniacze – miedzy innymi kwas ferulowy czy resweratrol. Dzięki temu są one tak cenione jako składnik kosmetyków przeciwstarzeniowych. Zmniejszają bowiem ryzyko wystąpienia wszelkich chorób, którym powstaniu sprzyjają wolne rodniki. Najczęściej podawanym przykładem są oczywiście choroby nowotworowe. Jagody Acai stanowią zatem zdrowy element profilaktyki przeciwnowotworowej.

 

Dołączenie jagód do swojej diety może być także dobrym pomysłem dla osób obarczonych ryzykiem wystąpienia chorób serca, nadciśnienia czy otyłości. Z całą pewnością ich obecność w naszym codziennym menu może tylko pomóc. Pamiętajmy jednak, że jak wszystkie jagody także Acai mogą uczulać. Warto zatem wykonać próbę uczuleniową przed spożyciem.

 

Jagody acai jak i produkty z tymi owocami w składzie kupisz w naszym sklepie misiontek.pl! Zapraszamy!