Mleko kokosowe w proszku

 

Mleko kokosowe cieszy się coraz większym zainteresowaniem klientów naszego sklepu. Znakomicie zastępuje mleko krowie, które z powodu laktozy generuje alergie. Sproszkowane mleko kokosowe jest alternatywą dla mleka kokosowego w puszkach i po dodaniu odrobiny wody znajduje takie samo zastosowanie zastosowanie w kuchni.

 

Mleko kokosowe w proszku

 

Czy mleko kokosowe w proszku jest zdrowe?

Mleko kokosowe oddaje sporo kalorii ale są to kalorie od tłuszczu zawierającego nasyconych kwasów tłuszczowych. Mleko kokosowe zawiera w sobie również duże ilości białka, węglowodany, błonnik pokarmowy oraz takie minerały jak: żelazo, magnez, miedź, selen i potas.

 

Właściwości mleka kokosowego w proszku

Bardzo dobre właściwości odżywcze z mleka kokosowego wynikają z zawartych w nim kwasów tłuszczowych. Zarówno mleko kokosowe jak i olej zawierają zdrowe kwasy tłuszczowe które nie odkładają się w postaci tkanki tłuszczowej. Tłuszcze te są bardzo sycące co sprzyja zmniejszeniu ilości spożywanych pokarmów w czasie diet.

 

Mleko kokosowe w proszku w Misiontek.pl

Mleko kokosowe w proszku ma identyczne zastosowanie jak mleko w kartoniku czy puszcze. Mleko kokosowe jest stosowane jako dodatek do wielu potraw. Dodajemy je do zup, gulaszów, curry a także koktajli.