Olejek z oregano

 

Lebiodka pospolita zwana popularnie oregano to gatunek popularnej rośliny w Afryce Północnej, Europie i Azji. W Polsce występuje na całym terytorium i jest bardzo pospolity a pospolita nazwa to majeranek. Jest jedną z najdawniej znanych roślin leczniczych.

Olejek z oregano

 

Co to jest olejek z oregano?

 

Głównym składnikiem olejku z oregano jest karwakrol i tymol, które działają antyseptycznie, przeciwzapalnie, przeciwgrzybiczno i rozkurczowo. To właśnie dzięki nim oregano posiada tyle prozdrowotnych właściwości. Oregano i pozyskiwany z niego olejek mają szerokie zastosowanie zastosowanie w medycynie naturalnej, posiadają wiele właściwości leczniczych. Olejek z oregano wykazuje właściwości antyoksydacyjne dzięki czemu szybko redukuje stan zapalny.

 

Właściwości olejku z oregano

 

Oregano można kupić przede wszystkim w doniczkach jako świeże zioło i na półkach z suszonymi przyprawami. Jako olejek dostępne jest w sklepach zielarskich i ekologicznych. Olejek z oregano zawiera flawonoidy i minerały takie jak cynk, wapń, żelazo, magnez, potas, sód. Olejek z oregano stosowano w medycynie naturalnej od wieków przy dolegliwościach układu oddechowego i pokarmowego.

 

Olejek z oregano w Misiontek.pl

 

Olejek z organo stosowany jest jako surowiec zielarski z którego produkuje się olejek tymolowym o działaniu wykrztuśnym, dezynfekującym. Samo oregano może zapobiegać chorobom cywilizacyjnym, takim jak cukrzyca czy nowotwory a dzieje się tak dzięki zdolności usuwania wolnych rodników.