Superfoods – 3 produkty o wyjątkowych właściwościach

 

Superfoods, czyli tak zwana superżywność, to produkty które zachwycają swoimi właściwościami prozdrowotnymi i bogactwem witamin oraz składników mineralnych. Ostatnimi czasy znajdujemy ich coraz więcej na sklepowych półkach – dowiadujemy się o nowościach z odległych krajów i o super właściwościach rodzimych, dobrze znanych produktów. Jakie są nasze ulubione superfoods? Oto nasza lista!

 

Superfoods

 

Jarmuż

Jarmuż jest ostatnimi czasy jednym z najbardziej popularnych warzyw. Stał się „modny” właśnie dzięki swoim super właściwościom. Wcześniej przecież także był nam znany – w Europie był popularny już w średniowieczu. Ostatnio jednak odkryliśmy go na nowo, wraz z jego kapustnym smakiem i bogactwem składników. Przede wszystkim jarmuż jest bogaty w białko i żelazo, wapń, fosfor, witaminę C i A oraz błonnik. Jednak prócz tego zawiera także chlorofil, który jest silnym antyoksydantem, eliminującym wolne rodniki z naszego organizmu. To nie tylko spowalnia proces starzenia się organizmu, ale także zmniejsza ryzyko zachorowania na nowotwór.

 

Spirulina

O tych fantastycznych algach pisaliśmy już trochę więcej w osobnym artykule. Spirulina to prawdziwe bogactwo beta-karotenu, żelaza, białka i wapnia. Wystarczy niewielka ilość, by zaspokoić swoje dzienne zapotrzebowanie na te składniki. Dlatego spirulina jest tak często wybierana jako suplement diety przez wegetarian i wegan, którym grozi między innymi ryzyko anemii.

 

Kasza jaglana

Jagły stanowiły kiedyś podstawę naszej diety, jednak zostały zepchnięte na dalszy plan przez ziemniaka. Wielka szkoda – przy porównaniu tych dwóch produktów to oczywiście kasza wygrywa w pojedynku. Kasza jaglana całe szczęście wróciła do łask i teraz święci triumfy jako superżywność. Bogata w beta-karoten, witaminy z grupy B, fosfor, lecytynę i żelazo, a także krzem, który jest bardzo dobry dla naszej skóry. Dodatkowo jagły są produktem o właściwościach zasadotwórczych, dlatego często wykorzystywane są podczas tak zwanego odkwaszania organizmu.

 

A Wy, jakie superfoods lubicie najbardziej?

 

Wiele superfoods znajdziecie w naszym sklepie misiontek.pl! Zapraszamy!