Węglan sodu

 

Węglan sodu inaczej nazywana soda oczyszczona lub kalcynowana to nieorganiczny związek chemiczny, sól kwasu węglowego i sodu. W temperaturze pokojowej jest biała substancja, która dobrze rozpuszcza się w wodzie.

 

Węglan sodu

 

Co to jest węglan sodu ?

Węglan sodu dodawany do produktów spożywczych, na opakowaniu pojawia się jako symbol E500. Działa jako regulator kwasowości i substancja spulchniająca. Węglany sodu są w organizmie rozkładany jest do dwutlenku węgla i wydychane, zatem nie ma szkodliwego wpływu na nasz organizm.

Czy węglan sodu jest zdrowy?

Węglan sodu sodu można stosować do oczyszczania organizmu oraz regulowania pH naszego ciała. W przypadku zakwaszenia organizmu. Węglan sodu zmniejszając kwasowość w organizmie odświeża zapach wydychanego powietrza.

 

 

Węglan sodu zastosowanie

Węglan sodu czyli soda oczyszczona stosowany jest jako zamiennik proszku do pieczenia.

Rozpuszczonym węglanem sodu w ciepłej wodzie można płukać gardło. Tak przygotowaną płuczemy gardło w momencie kiedy zaczynamy czuć jakieś bóle.

 

Węglan sodu w Misiontek.pl

Węglan sodu pomaga chorym na mukowiscydozę, osoby te mają kwaśny odczyn dróg oddechowych przez co ułatwia im rozwój bakterii i wirusów. Spożywanie węglanu ułatwia im walkę z bakteriami.