Zielony jęczmień – właściwości zdrowotne

 

Zielony jęczmień mogliśmy spotkać już jakiś czas temu nie tylko w sklepach ze zdrową żywnością, ale także w barach ze świeżo wyciskanymi sokami. Ta moda na małe, zielone koktajle dość szybko przeminęła, jednak całe szczęście młody jęczmień nadal jest dostępny i święci triumfy. Dlaczego? Wszystko dzięki jego właściwościom oraz niewielkiej cenie. To jeden z lepszych suplementów diety jakie znamy i chętnie polecamy go także u nas. Chociaż nie każdy przekona się do tego smaku.

 

zielony jęczmień

 

Jakie są właściwości młodego jęczmienia?

Młody zielony jęczmień to doskonały naturalny suplement – bogaty w witaminy i składniki mineralne może być spożywany każdego dnia przez osoby powyżej trzeciego roku życia. Poleca się go zwłaszcza osobom na diecie, diabetykom, anemikom, czy osobom z chorobami układu krążenia. Dlaczego?

Przede wszystkim jest on bogatym źródłem naturalnych antyoksydantów – witaminy C i E – które redukują ryzyko wystąpienia chorób nowotworowych oraz innych schorzeń powodowanych przez działanie wolnych rodników. Młody jęczmień wykazuje także działanie przeciwzapalne, co pomaga przy łagodzeniu bóli stawów oraz żołądka. Zawiera także dużo żelaza, dzięki czemu polecany jest osobom z anemią oraz wegetarianom i weganom, którzy – przez wzgląd na dietę – mogą nie dostarczać wystarczających ilości tego pierwiastka. W zielonym jęczmieniu znajdziemy także wapń, magnez, cynk oraz witaminy z grupy B.

Ze względu na dużą zawartość błonnika, zielony jęczmień znajduje zastosowanie także jako środek wspierający walkę z nadprogramowymi kilogramami. Błonnik wspiera także pracę jelit, oczyszcza je i zmniejsza uczucie łaknienia.

Jak jeść zielony jęczmień?

Jęczmień zjadamy przede wszystkim w formie płynnej – doskonale nadaje się jako dodatek do wszelkiego rodzaju koktajli. Jeśli nie lubicie tego smaku, większa ilość owoców powinna skutecznie go „zabić”. Zwłaszcza banan czy melon będzie w tym pomocny. Sproszkowany jęczmień możemy dodawać także do sosów, owsianek czy jogurtów. Najlepiej spożywać go dwa razy dziennie, jeśli chcemy zauważyć prozdrowotne efekty.

 

Po zielony jęczmień zapraszamy do naszego sklepu misiontek.pl! Wejdź!