Ziemia okrzemkowa

 

Ziemia okrzemkowa oczyszcza organizm z toksyn, przyśpiesza oczyszczanie krwi oraz działa jak przeciwutleniacz. Ma pozytywny wpływ na wzmacnianie kości dlatego stosowana jest przy chorobach stawów oraz osteoporozie.

 

ziemia okrzemkowa

 

Co to jest ziemia okrzemkowa?

 

Ziemia okrzemkowa to rozdrobniona skała organiczna utworzona głównie w zimnych akwenach jako osad z pancerzyków okrzemek (glonów jednokomórkowych). Skałą ta zawiera także kwarc, kalcyt, glaukonit, substancje ilaste i związki żelaza. Ziemia okrzemkowa jest biała lub żółtawobiała, lekka, miękka, pylasta.

 

Czy ziemia okrzemkowa jest zdrowa?

 

Ziemia okrzemkowa jest dostępna w sklepach ekologicznych w postaci tabletek lub proszku do rozpuszczania w wodzie. Ziemia okrzemkowa składa się ze skorupek mikroskopijnych organizmów, które w przewodzie pokarmowym człowieka przyklejają się pasożytów, grzybów, wirusów, bakterii, metali ciężkich, powodując ich unieszkodliwienie i wydalenie z organizmu.

 

 

Właściwości ziemi okrzemkowej

 

Przyjmowanie ziemi okrzemkowej oczyszcza przewód pokarmowy a dzięki temu poprawia się wchłanialność substancji odżywczych. Stosowanie ziemi okrzemkowej przez kilka tygodni poprawia stan skóry, włosów i paznokci, wzmocnia naczynia krwionośne, zmniejszenie objawy alergii i chorób górnych dróg oddechowych.

 

Ziemia okrzemkowa w Misiontek.pl

 

Ziemia okrzemkowa ma również szerokie zastosowanie jako środek filtrujący np. filtracja przy ważeniu piwa, odwadniający, ogniotrwały materiał izolacyjny cieplnie i akustycznie. Używa się też ziemi okrzemkowej w nawozach czy środkach dezynfekcyjnych.