Chipsy Eko Śmietankowo-Cebulkowe, Wegetariańskie, Bezglutenowe, 85g


BEZGLUTENOWE

BEZ KONSERWANTÓW

WEGETARIAŃSKIE

Chipsy ekologiczne o smaku śmietanki i cebuli, wegetariańskie, bezglutenowe marki Organique. 

Nie od dziś wiadomo, że chipsy nie są zdrowe. Nie powinno się ich jeść za często. 
My w misiontek.pl nie jesteśmy fanami słonych przekąsek, nie polecamy ich w nadmiarze, ale wiemy, że "czasami człowiek musi..." ;-)

Dlatego wybraliśmy najporządniejsze chipsy, jakie naszym zdaniem są dostępne na rynku.

Jeżeli już jeść chipsy, to takie, jak te, ze względu na to, że:

  • mają certyfikat ekologiczny
  • mają 60% mniej tłuszczu niż zwykłe masowo produkowane chipsy
  • nie mają tłuszczów trans - to bardzo ważne! 
  • są bezglutenowe - to ważne dla osób na diecie bezglutenowej
  • są wolne od GMO
  • są wegetariańskie 
  • pieczone w piecu, a nie smażone w głębokim tłuszczu (to jednak przede wszystkim zaleta marketingowa, bo nasiąkanie tłuszczem jest jak to w chipsach)

Producent podaje jeszcze na opakowaniu, że mają niską zawartość sodu - czyli, że są mniej słone niż zwykłe chipsy - może i mniej słone, ale nadal naszym zdaniem należy uznać je za słone. Kwestia gustu i przyzwyczajenia języka do soli. 

Skład:  skrobia ziemniaczana*, płatki ziemniaczane*, mąka kukurydziana*, olej słonecznikowy*, olej rzepakowy*, olej palmowy*, przyprawy* 3% ( cukier*, sól, jogurt w proszku 20%, cebula* 5%, mleko w proszku*, ekstrat z drzożdzy, zioła* i przyprawy*, olej słonecznikowy*, subs. przeciwzbrylająca: dwutlenek krzemu, naturalne aromaty)

* składniki pochodzące z upraw ekologicznych

Chipsów ze względu na wysoką zawartość soli raczej nie powinny jadać kobiety w ciąży, które mają skłonność do obrzęków, bo nadmiar soli powoduje przetrzymywanie wody w organizmie. Poza tym dzieci - lepiej nie uczyć jedzenia chipsów i innych słonych przekąsek. Uznajmy, że od czasu do czasu Tata może przekąsić trochę takich chipsów ;-)