Galaretki Owocowe bez Żelatyny Bio 100g


BEZGLUTENOWE

BEZ LAKTOZY

BEZ ORZECHÓW

BEZ SOI

BEZ KONSERWANTÓW

WEGETARIAŃSKIE

BEZ DOD. SOLI

Galaretki kolorowe- ponieważ barwione sokami owocowymi 100g, marki Bio Planet.

Zaletami galaretek owocowych marki bioplanet jest niewątpliwie to, iż:

  • nie zawierają żelatyny wieprzowej, a agar agar
  • nie zawierają białego, rafinowanego cukru
  • nie zawierają barwników, a naturalne, ekologiczne soki owocowe, nadające żelkom kolory oraz pyszny smak.

Oczywiście żelki są jednym z ulubionych słodyczy naszych dzieci - ale trzeba pamiętać, że nie jest to "słodycz idealny" i powinien być dawkowany rozsądnie przez rodziców. Raz na kilka dni 1-2 żelki zamiast zjdedzenia pół torebki na jeden raz - to są właściwe proporcje. 

Każdy żelek, nawet ekologiczny, nie jest produktem naturalnym, tylko "przemysłowym słodyczem" i warto też dziecku uświadamiać ten fakt przy okazji "delektowania się" żelkami. Można tłumaczyć, że żelki jemy tylko czasami, bo nie mają one wartościowych składników, nie są potrzebne naszemu organizmowi - są bardziej zabawką niż żywnością. Na wyobraźnię dzieci działa to, że żelki nie rosną na krzaczkach jak truskawki czy maliny, że ich smak nie powstał na słońcu, tylko w fabryce. Sensowne podejście rodziców do tematu słodyczy typu żelki, miśki, pianki, lizaki pozwala wyrobić w dziecku właściwe podejście do łakoci.  

Skład:

cukier trzcinowy*(nierafinowany), syrop kukurydziany*, koncentraty soków owocowych (cytrynowy*, malinowy*, jabłkowy*, z czarnej porzeczki*), substancja żelująca (agar), regulator kwasowości (kwas cytrynowy), naturalne aromaty i barwniki z wyciągów owocowych i ziołowych (algi*, szafran*, kurkuma*, bez czarny*) (*składniki ekologiczne objęte certyfikatem kontroli).