Glinka w Proszku Biała do Twarzy i Ciała Eko, 200g

  • 16,36 zł

    dostepność: Wysyłka w ciągu 1-3 dni

  • szt.

Ekologiczna biała glinka w proszku marki Cattier, 200g

Skład: Illite, Kaolin, Montmorillonite.
(100% naturalne składniki)

Glina jest rodzajem gleby wytwarzanej przez metamorfozę skał, która jest naturalnie bogata w sole mineralne. Występuje w większych lub mniejszych osadach iw większości przypadków jest wydobywany z dołów odkrywkowych. Był to pierwszy naturalny lek znany człowiekowi i był używany od wieków w celach terapeutycznych. glinka wyróżnia się na tle innych pierwiastków tym, że jest chłonny i adsorbujący - co oznacza, że ​​może wymieniać wchłonięte zanieczyszczenia i toksyny na korzystne minerały. Ultra-wentylowany Green Clay Cattier, wydobywany we Francji, w środowiskach chronionych przed wszelkimi zanieczyszczeniami, został wybrany ze względu na jego niezrównaną jakość. Jego właściwości zostały poprawione dzięki działaniu słońca. Glina jest używana do masek, okładów i gliniastej wody. Chłonna, oczyszczająca i regenerująca, Cattier Ultra-wentylowana zielona glinka jest szczególnie dobrze dostosowana do pielęgnacji skóry mieszanej i tłustej. Pochłania i reguluje nadmiar sebum, eliminuje toksyny i zanieczyszczenia, rewitalizuje skórę i zachęca do odnowy komórkowej. Ma również właściwości antyseptyczne i zmiękczające.

  • Ekologiczna glinka biała Cattier jest produktem w 100% naturalnym, zawiera 100% minerałów, i jest pozbawiona jakichkolwiek dodatków.
  • Ekologiczna glinka biała Cattier nie jest napromieniowania ani jonizowana
  • Ekologiczna glinka biała marki Cattier jest bogata w mikroelementy i sole mineralne, zawiera m. in. magnez, potas, żelazo, krzem.
  • Ekologiczna glinka biała marki marki Cattier może być stosowana zewnętrznie - w postaci maseczek na całe ciało i włosy, do mycia ciała w kąpieli lub pod prysznicem, okładów na bolące miejsca, jako płyn do płukania ust, jak również wewnętrznie - do picia jako źródło krzemu.
  • Ekologiczna glinka biała marki Cattier pochodzi z kamieniołomów we Francji

Przykładowe zastosowanie ekologicznej glinki białej marki Cattier w postaci maseczki:

Przygotowanie pasty glinianej: wlać zieloną glinę do drewnianego lub szklanego pojemnika i dodać wody, pozostawić na 30 minut, następnie wymieszać szpachelką drewnianą lub plastikową, aby uzyskać jednorodną pastę. Ultra-wentylowaną zieloną glinkę można stosować samodzielnie lub w połączeniu do olejków eterycznych.
Maska na twarz: nakładaj glinkę w gruby płaszcz na twarz i szyję, omijając okolice oczu i warg. Pozostawić na około 10 minut, nie dopuszczając do wyschnięcia maski na skórze. Spłukać letnią wodą i osuszyć skórę bawełnianym ręcznikiem. Uzupełnij leczenie, stosując krem ​​nawilżający.
Jako okład: Umieść glinkę na kawałku naturalnego włókna i za pomocą niemetalicznej szpachelki rozłóż ją na grubość 2-3 cm. Ułóż okład z gliny bezpośrednio w kontakcie ze skórą i przytrzymaj go bandażem, ale nie za ciasno. Jeśli okład nałoży się na podrażniony obszar, połóż cienką gazy między gliną a skórą. Pozostaw okład w miejscu na jedną godzinę. Jeśli chodzi o zdejmowanie, usuń jak najwięcej glinki, w razie potrzeby zwilż ją, a następnie spłucz letnią wodą i osusz bawełniany ręcznik.
Przygotowanie gliniastej wody: Wypuść jedną lub dwie łyżki zielonej glinki do szklanki, dodaj wodę i wymieszaj drewnianą lub plastikową łyżką. Poczekaj, aż glina opadnie na tył szklanki i użyj tylko gliniastej wody

Ekologiczną glinkę białą kaolinową marki Cattier należy przechowywać w suchym miejscu, a po otwarciu należy zużyć w ciągu 24 m-cy.

 
Ze względu na fakt, że oferujemy ekologiczne produkty chemiczne możliwie jak najtaniej, nie możemy udzielać na te produkty dodatkowych rabatów - w związku z tym eko-drogeria nie podlega ofercie 5% rabatu na pierwsze zakupy ani rabatom dla stałych Klientów. Liczymy na Państwa zrozumienie, biorąc pod uwagę atrakcyjność naszych cen.