Herbatka dla Dzieci Krasnoludek, Ekologiczna, 50g


BEZGLUTENOWE

BEZ DOD. CUKRU

BEZ LAKTOZY

BEZ ORZECHÓW

BEZ SOI

BEZ KONSERWANTÓW

WEGETARIAŃSKIE

BEZ DOD. SOLI

Ekologiczna herbatka sypana dla dzieci - Krasnoludek, marki Dary Natury

Składniki: owoc róży, jeżyny, rokitnika, poziomki; liść jeżyny, poziomki, maliny; ziele bukwicy, kwiat cykorii oraz płatki róży w różnych proporcjach.

  • Herbatka dla dzieci z surowców ekologicznych
  • Nie zawiera sztucznych aromatów, jak herbatki "supermarketowe" i nie zawiera cukru tak jak herbatki granulowane dla dzieci
  • Herbatka jest sypana, więc widać dobrze wysoką jakość roślin użytych w mieszance - można używać tyle, ile potrzeba, aby nie była za mocna
  • Proponujemy podawanie dzieciom herbat nie słodzonych z definicji - "nie słodkiego dziecko nie wypije" to jeden z mitów. Dajmy szansę spróbować, nie uczmy, że "herbatę się słodzi".
  • Jeżeli już chcemy słodzić - to najlepiej albo cukrem zwykłym lub brązowym (mniej słodki) albo miodem (herbata musi trochę ostygnąć, bo gorąca niszczy cenne właściwości miodu) albo syropem klonowym (również najlepiej żeby herbata trochę ostygła). Nie polecamy słodzenia syropem z agawy - ponieważ zawiera on głównie fruktozę, a regularne spożywanie jej nie jest wskazane (dowiedz się więcej w opisie syropu z agawy w naszym sklepie)

Firma Dary Natury tak pisze o tej herbatce: Ekologiczną, sporządzoną z najwyższej jakości surowców herbatkę polecamy szczególnie dla dzieci i młodzieży. Skład ilościowy i jakościowy został dobrany tak, aby zbilansować i zapewnić dla młodego organizmu większość potrzebnych mu substancji, szczególnie witamin i związków mineralnych. Picie herbatki polecane jest w celu wzmocnienia organizmu oraz profilaktyce chorób przeziębieniowych oraz stanom zapalnym. Może być pita bez ograniczeń.