Herbatka Liść Moringi Bio, 80g


BEZGLUTENOWE

BEZ DOD. CUKRU

BEZ LAKTOZY

BEZ ORZECHÓW

BEZ SOI

BEZ KONSERWANTÓW

WEGETARIAŃSKIE

BEZ DOD. SOLI

Moringa suszona ekologiczna - herbatka marki Dary Natury


Skład herbatki z moringi: 
moringa liść* (100%) (*certyfikowany składnik ekologiczny)

Brak informacji o śladowych ilościach alergenów. Produkt naturalnie bezglutenowy. 

Co to jest moringa?

  • Ekologiczna Moringa należy do starożytnych ajurwedyjskich roślin leczniczych. 
  • Dzięki jego wszechstronnej skuteczności drzewo Moringa nazywane jest również cudownym drzewem - moringę charakteryzuje wysoka zawartość aminokwasów i kwasów tłuszczowych (zawiera wszystkie niezbędne do życia, które muszą być organizmowi dostarczone) oraz bogactwo witamin i minerałów..
  • Starożytna medycyna ajurwedyjska opisywała tę roślinę i wykorzystywała jej właściwości już 3000 lat temu. 
  • Liście doskonale nadają się do sporządzenia smacznego naparu pełnego naturalnego bogactwa.

Jak zaparzać herbatkę z liści moringi?
1 łyżeczkę ciętych liści zalać szklanką gorącej wody i pozostawić pod przykryciem na ok. 10/15 minut do zaparzenia.

Drzewo Moringa, zwane również cudownym drzewem, supermarketem na pniu lub naturalnym przyjacielem matki, naturalnie rośnie w wysokich partiach Himalajów, a jego właściwości były już znane w czasach starożytnych i z powodzeniem stosowane w medycynie ajurwedyjskiej.

Najważniejszą zaletą drzewa Moringa - a właściwie jego liści - jest wysoka zawartość aminokwasów i kwasów tłuszczowych (zawiera wszystkie niezbędne do życia, które muszą być organizmowi dostarczone) oraz bogactwo witamin i minerałów. Dlatego sproszkowane liście Moringa są stosowane w krajach, gdzie występują problemy z dostępem do odpowiedniej ilości i jakości pożywienia.

Proszek z liści Moringa zawiera 20 rodzajów aminokwasów, 46 typów przeciwutleniaczy o wysokiej skuteczności antyoksydacyjnej i silnym działaniu hamującym rozwój komórek nowotworowych, 36 związków przeciwzapalnych.

Szczególnie istotnym składnikiem znajdującym się w dużej ilości w Moringa jest zeatyna, której obecność znacząco zwiększa stopień wykorzystania przez organizm dostarczonych mu substancji odżywczych (niejako "otwiera drzwi" komórek dla substancji odżywczych), jest czynnikiem regulacji komórek i silnym przeciwutleniaczem - chroni komórki i zapewnia ich regenerację.

Moringa jest bogatym naturalnym źródłem błonnika i łatwo przyswajalnego białka o wysokiej gęstości i wartości odżywczej. Moringa zawiera również bogactwo witamin (A, E, C, B1, B2, B3, B7, D, K), beta-karotenu, kwasu foliowego, kwasów Omega-3, -6 i- 9, luteiny, polifenoli oraz potasu, manganu, cynku, magnezu, żelaza, wapnia i rzadko występującego boru, a wszystko to w optymalnym składzie i biodostępności, co oznacza, że organizm może bardzo dobrze i bezpośrednio je wykorzystać.

Zawartość substancji odżywczych w Moringa jest tak wysoka, że już 25 g wysuszonego proszku z liści pokrywa dzienne zapotrzebowanie na wiele podstawowych substancji odżywczych u dzieci, zaś 50g u dorosłego człowieka. Moringa to doskonałe pożywienie, które może być wykorzystywane na wiele sposobów w każdej diecie i w każdej kuchni świata: jako przyprawa do zup, sałatek, warzyw, napojów, wreszcie może być spożywane w postaci kapsułek lub naparów.

W krajach, gdzie Moringa występuje w stanie naturalnym, cała roślina znajduje wszechstronne zastosowanie: z nasion tłoczony jest olej, liście i owoce to doskonały środek odżywczy, kora stosowana jest jako lekarstwo oraz do wyrobu m. in. papieru i lin, kwiaty to świetna przyprawa i lekarstwo, korzenie również można spożywać lub uzyskiwać z nich lekarstwa, cała roślina (np. sadzonki) wreszcie może również stanowić składnik paszy dla zwierząt.