Karob Bezglutenowy, Bezkofeinowy 400g

 • Cena katalogowa: 13,61 zł
 • Rabat: -1,36 zł (10 %)
 • 12,25 zł
 • szt.
 • Dostawa darmo i pół darmo!
  Promocja w koszyku!
   
     
  Zamów przez tel: 887 034 634
  w godz. 8.00-15.00

   

   Chcesz rabat na zakupy? - kliknij!


BEZGLUTENOWE

BEZ DOD. CUKRU

BEZ LAKTOZY

BEZ ORZECHÓW

BEZ SOI

BEZ KONSERWANTÓW

WEGETARIAŃSKIE

BEZ DOD. SOLI

Bezglutenowy, bezkofeinowy karob (mączka chleba świętojańskiego) w proszku 400 g marki Bakra m

Skład: karob* proszek 100%
 
Karob marki Bakra są to zmielone oraz pozbawione nasion strąki drzewa karobowego, zwanego inaczej szarańczynem strąkowym. Po zmieleniu i wysuszeniu strąki szarańczynu (zwane inaczej chlebem świętojańskim) mają ciemnobrązową barwę i mogą stanowić substytut tradycyjnego kakao.
 
Ekologiczny karob marki Biakra posiada przyjemny, silny aromat i jest naturalnie słodki, ma smak nieco podobny do karmelu.
 
Karob marki Bakra jest idealny dla dzieci oraz osób z alergiami. Zawiera dużo błonnika i mało tłuszczu, nie zawiera kofeiny oraz teobrominy, obecnych w kakao. Karob marki Bakra jest bezglutenowy i posiada symbol skreślonego kłosa. Charakteryzuje się bardzo wysokim stopniem czystości. Nie posiada w swoim składzie laktozy, kofeiny, jaj, soi, orzechów, sezamu, jest wegetariański i wegański.
 
Jedzenie karobu ma wiele korzyści: wzbogacamy dietę, dostarczamy sobie potasu, magnezu, wapnia, błonnika w naturalnej i łatwo przyswajalnej formie.
 
Oprócz tego, że ekologiczny karob jest doskonałym zamiennikiem kakao jest używany także jako zagęstnik w wielu produktach spożywczych, również dla osób bez alergii pokarmowych. 
 
Jak się przygotowuje karob? Używamy go analogicznie do kakao - możemy dodawać do ciast, ciasteczek, budyniu, wypieków domowych, do picia. Karob jest też stosowany do wypieku domowego chleba razowego - jako dodatek do ciasta. Można karobem urozmaicić ciasto naleśnikowe albo dodać do lodów. Karob marki Bakra jest idealny także do polew i wszystkich słodkich deserów. Aby otrzymać pyszny napój należy użyć 1-2 łyżeczki karobu na 200ml wody.