Kawa Arabica/Robusta Strong Fair Trade Bio 250g

 • 19,87 zł

  dostepność: Wysyłka w ciągu 1-3 dni

 • szt.
 • Dostawa darmo i pół darmo!
  Promocja w koszyku!
   
     
  Zamów przez tel: 887 034 634
  w godz. 8.00-15.00

   

   Chcesz rabat na zakupy? - kliknij!


BEZ DOD. CUKRU

BEZ LAKTOZY

BEZ ORZECHÓW

BEZ SOI

BEZ KONSERWANTÓW

WEGETARIAŃSKIE

BEZ DOD. SOLI

Ekologiczna kawa arabica robusta strong Fair Trade marki Alce Nero

Skład: kawa arabica*, kawa robusta*, *składniki pochodzą z upraw ekologicznych

Ekologiczna kawa arabica robusta to mieszanka ziaren arabiki i robusty - mieszanka taka używana jest za najlepszą kompozycję smakową. Ziaren arabiki i robusty w różnych proporcjach używają renomowane kawiarnie słynące ze swojej pysznej kawy.

Kawa arabica robusta strong to połączenie delikatności z zdecydowanym smakiem. To propozycja dla prawdziwych miłośników kawy. Połączenie wyrazistego smaku i intensywnego aromatu z subtelnością Arabiki uwiedzie zmysły nawet najbardziej wybrednych smakoszy brunatnego napoju. Jest to produkt fair trade, czyli pochodzi z sprawiedliwego handlu, kupując go możesz się cieszyć nie tylko pysznym smakiem, ale masz pewność, że wspierasz uczciwy handel i to, że osoby pracujące przy jego wytwarzaniu otrzymują godziwą zapłatę.

Arabica to synonim kawy najwyższej jakości. Lekko kwaskowata,ale nie kwaśna, urzeka niezwykłym czekoladowym posmakiem. Robusta jest zdecydowanie bardziej wyrazista i bardziej gorzka, zawiera za to dużo więcej kofeiny.

Robusta została odkryta w XIX wieku, rośnie i owocuje szybciej niż Arabika. Ten gatunek kawy jest o wiele bardziej odporny na warunki klimatyczne, można ją więc go uprawiać w niższych i łatwiej dostępnych partiach gór. Rośnie m.in. w Kamerunie, Ugandzie i Wietnamie.

Ziarna Robusty mają żółto-zielono-brązową barwę. Są z reguły mniejsze i bardziej owalne od ziaren Arabiki. Jej smak jest bardziej zdecydowany, ostrzejszy. Jest także bardziej gorzka i zawiera więcej kofeiny - od 2 do 4%.

Ekologiczna kawa 100% arabica robusta strong Fair Trade marki Alce Nero ma hermetyczne zamknięcie, które gwarantuje zachowanie pełnego smaku i aromatu kawy. Specjalny przemiał pozwala delektować się tą kawą przygotowaną zarówno w zwykłym ekspresie, jak i parzoną po turecku. Kawę można pić z cukrem lub niesłodzoną, z dodatkiem mleka lub śmietanki.

Po otwarciu kawę najlepiej przechowywać w lodówce, wówczas dłużej zachowa pełnię swoich walorów.