Kawa Mielona z Okolic Jeziora Kivu Bio 250g


EKOLOGICZNE

BEZGLUTENOWE

BEZ DOD. CUKRU

BEZ LAKTOZY

BEZ ORZECHÓW

BEZ SOI

BEZ KONSERWANTÓW

WEGETARIAŃSKIE

BEZ DOD. SOLI

Ekologiczna kawa mielona z okolic Jeziora Kivu marki Oxfam Faitrade

 
Skład: ekologiczna kawa Arabica 100 %
 
Ekologiczna kawa mielona z okolic Jeziora Kivu marki Oxfam Faitrade pochodzi znad krystalicznie czystego jeziora Kivu, leżącego na granicy Konga i Rwandy - jednego z Wielkich Jezior Afrykańskich. Region Wielkich Jezior Afrykańskich stanowi jeden z najgęściej zaludnionych obszarów tego kontynentu. Ocenia się, że zamieszkuje go około 107 mln osób. Zawdzięcza to głównie żyznym powulkanicznym glebom oraz korzystnemu wyżynnemu klimatowi - tereny te leżą na wysokości około 1400 - 1500 m. n.p.m. 
Dzięki wzrastaniu w takich warunkach, ekologiczna kawa mielona marki Oxfam Faitrade ma łagodny i bogaty smak o intensywnym aromacie i wyczuwalnym posmaku dojrzałych cytrusów. Ma dużą moc i małą kwaskowość zrównoważoną wyczuwalną słodyczą karmelu. 
 
Ekologiczna kawa mielona z okolic Jeziora Kivu marki Oxfam Faitrade jest przede wszystki słodka, pełna w smaku i przynosząca niezwykle przyjemne doznania podczas degustacji; zdecydowanie można się nią delektować. 
 
Ekologiczną kawę mieloną z okolic Jeziora Kivu marki Oxfam Faitrade można parzyć we wszelkiego rodzaju zaparzaczach, kawiarkach, ekspresach do kawy, jak również w szklance, filiżance, czy ulubionym kubeczku. Polecana jest do picia nawet bez mleczka.
 
Po otwarciu kawę najlepiej przechowywać w lodówce, wówczas dłużej zachowa pełnię swoich walorów.