Kleszczołapka Tick Twister, 2 rozmiary

 • 9,23 zł
 • szt.
 • RABATY + PROMOCJE
  TYLKO W NEWSLETTERZE

  KSYLITOL

  dowiedz się dlaczego go musisz zacząć używać

Haczyki do skutecznego i bezpiecznego usuwania kleszczy - kleszczołapki O’TOM® / Tick Twister®; producent: H3D

Najlepiej zabezpieczać się przed ukąszeniem kleszcza - ale co zrobić, gdy zapomnieliśmy o tym? Kleszcz już niestety jest, a my nie wiemy, jak go wyjąć?
Ważne, żeby kleszcza nie podrażniać, wyjąć w całości, bo wtedy minimalizujemy ryzyko przeniesienia na nas groźnych chorób odkleszczowych (najpopularniejsze to borelioza i kleszczowe zapalenie mózgu, ale kleszcze mogą nam "sprezentować" nawet 70 różnych zarazków - to prawdziwe bomby biologiczne! :( )
 • haczyki (kleszczołapki) zostały zaprojektowane przez lekarza weterynarii specjalnie do bezpiecznego usuwania kleszczy ze skóry zwierząt i ludzi bez względu na wielkość pasożytów (od 1/10 mm) oraz ich umiejscowienie.
 • używanie kleszczołapek Tick Twister gwarantuje natychmiastowe, skuteczne i bezbolesne usunięcie kleszcza bez pozostawienia jego aparatu gębowego w skórze
 • usunięcie kleszcza za pomocą kleszczołapki jest bezpieczne również dla osoby usuwającej (czego niestety nie gwarantuje próba usuwania gołymi rękami)
 • haczyki nie powodują ściskania usuwanego pasożyta, dzięki czemu minimalizują ryzyko zakażenia ranki patogenami, które może przenosić kleszcz, takimi jak choroba z Lyme/borelioza, zapalenie mózgu
 • użycie kleszczołapki jest bardzo proste, o ile pohamujemy drżenie rąk wywołane stresem w tej sytuacji
 • użycie kleszczołapki nie wymaga dodatkowo żadnych "wspomagaczy" typu alkohol, eter, tłuszcz czy krem 
 • kleszczołapka jest wykonana z wytrzymałego tworzywa odpornego na złamanie i można ją używać w nieskończoność 

Dlaczego tak ważne jest usunięcie kleszcza w całości

 • Kleszcze są pasożytami żywiącymi się krwią zwierząt i ludzi, a ich naturalne środowisko to łąki i lasy, gdzie tak chętnie spacerujemy z naszymi dziećmi lub czworonożnymi pupilami, dlatego bardzo trudno uniknąć spotkania z nimi, zwłaszcza, że - jak podają media -  w ostatnich latach notuje się znaczny wzrost ich liczebności. 
 • Kleszcze są nosicielami groźnych bakterii i innych pasożytów, którymi mogą zarazić żywiciela w czasie swojego posiłku: kleszcz jest jak brudna igła - oprócz wspomnianej wyżej boreliozy może przenosić na człowieka jeszcze nawet ok 70 chorób . 
 • Aby zminimalizować ryzyko zarażenia chorobą, kleszcz musi być usunięty ze skóry najszybciej jak to możliwe, w całości, bez ściskania, drażnienia go lub zabijania przed wyciągnięciem, aby zapobiec zwróceniu przez kleszcza zakażonej śliny do ranki. Oczywiście można próbować ograniczyć ilość ukąszeń używając chemicznych środków odstraszających, jednak działają one tylko przez określony czas i trzeba pamiętać o ponownym zastosowaniu, a przede wszystkim mogą uczulać, dlatego zawsze warto mieć w kieszeni lub torebce poręczną kleszczołapkę Tick Twister. 

Jak bezpiecznie usunąć kleszcza ze skóry

 • aparat gębowy kleszcza najeżony jest małymi kolcami, które pozwalają mu na wczepienie się w skórę żywiciela. Kiedy kleszcza ciągniemy, kolce blokują „główkę” kleszcza w skórze, co może spowodować jej oderwanie i pozostawienie w skórze. Może to wywołać bolesny stan zapalny lub infekcję. Dlatego kleszcza należy "wykręcać" ruchem obrotowym - wtedy kolce układają się wokół osi obrotu, a kleszcz z łatwością wysuwa się ze skóry. Właśnie takie prawidłowe usunięcie kleszcza umożliwia zastosowanie kleszczołapki Tick Twister, która jest obecnie jedynym dostępnym na rynku narzędziem do bezpiecznego usuwania kleszczy
 
Kleszczołapka bezwględnie powinna znaleźć się w każdej rodzinie jako podstawowe wyposażenie domowej apteczki, bo skutki boreliozy są tak nieprzyjemne i mogą się ciągnąć przez tak wiele lat, że nie warto ryzykować. 
 
Jak używać kleszczołapkę Tick Twister (dokładna instrukcja dołączona jest do opakowania)
 
1. Dobrać haczyk w zależności od wielkości kleszcza.
2. Wsunąć go od strony bocznej kleszcza.
3. Lekko unieść haczyk i PRZEKRĘCIĆ aż kleszcz się wysunie (1 – 3 obroty)
4. Po usunięciu kleszcza należy zdezynfekować zarówno miejsce ukąszenia, jak i kleszczołapkę
5. Odkażona kleszczołapka jest gotowa do ponownego użycia


Kleszczołapka Tick Twister jest chroniona międzynarodowymi patentami w Europie, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i innych krajach.

Kleszczołapka O’TOM® / Tick Twister® produkowana jest z poliacetalu, którego zalety to: 

 • trwałość, 
 • odporność na rozpuszczalniki (alkohol, eter, ...) i inne substancje, które niezorientowany użytkownik mógłby zastosować przed przystąpieniem do usuwania kleszcza, 
 • nietoksyczność; poliacetal podlega recyklingowi (jest całkowicie recyklingowalny) a przy spalaniu nie wydziela chloru.