Ksylitol z Finlandii, 500g

 • 30,14 zł

  dostepność: Wysyłka w ciągu 1-3 dni

 • Ze względu na obecna sytuacje w naszym kraju i wynikające z tego problemy logistyczne jesteśmy zmuszeni chwilowo zawiesić realizację nowych zamówień. Wszystkie dotychczas złożone zamówienia zostaną zrealizowane.

  Zapisz się na nasz newsletter, aby otrzymać informację kiedy ruszymy ponownie. 

   

  RABATY + PROMOCJE
  TYLKO W NEWSLETTERZEBEZGLUTENOWE

BEZ DOD. CUKRU

BEZ LAKTOZY

BEZ ORZECHÓW

BEZ SOI

BEZ KONSERWANTÓW

WEGETARIAŃSKIE

BEZ DOD. SOLI

Cukier z Brzozy - Ksylitol, marki Pięć Przemian 500g

Skład: 100% ksylitolu

Ksylitol (pisany też xylitol) nadaje się dla dzieci powyżej 3 lat. 

Xylitol wystepuje naturalnie w wielu owocach, warzywach i zbożach. Jest także wytwarzany przez ludzkie ciało w procesie metabolizmu. Jako słodzik alternatywny prowadzi do zmniejszenia rozwoju próchnicy zębów, dlatego xylitol jest wysoko ceniony w produkcji cukierniczej uwzględniając gumy do żucia i miętówki.

Chłodzacy smak

- Xylitol wywołuje w pierwszej chwili odświeżające, chłodzące uczucie w ustach (można to łatwo sprawdzić biorąc do ust trochę Xylitolu na łyżeczce). Takie uczucie mamy jednak przez chwilę, bo poza posłodzeniem, xylitol nie zmienia w inny sposób smaku potraw, do ktorych go dodamy. 

Słodkość

- Xylitol jest dobrym smakowo naturalnie słodkim produktem z takim samym poziomem słodkości co cukier. 

Korzystny do walki z próchnicą

- Ponieważ bakterie nie wywołują jego fermentacji w ustach. Zapobiega również tworzeniu się osadu na zębach. Uznane za zdrowe dla zębów wyroby cukiernicze na bazie xylitolu mogą być sprzedawane jako produkty przyjazne dla zębów.

Aspekty odżywcze

- Xylitol dostarcza 40%- 50% mniej kalorii niż sacharoza

- wywołuje bardzo niską glikemię, dlatego jest odpowiedni również dla diabetyków 

Używany w jedzeniu jako środek słodzący od lat 1960 xylitol posiada odpowiednie właściwości aby zyskać akceptację jako alternatywa dla cukru. Jest znany w dietetyce od ponad 25 lat.