Lizak Smak Truskawkowy Bio 13g


BEZGLUTENOWE

BEZ LAKTOZY

BEZ ORZECHÓW

BEZ SOI

BEZ KONSERWANTÓW

WEGETARIAŃSKIE

BEZ DOD. SOLI

Lizak ekologiczny o smaku truskawkowym marki Candy Tree. 

Jako że naszą misją jest propagowanie świadomego żywienia i uczenie dzieci dobrych wzorców związanych z jedzeniem, mieliśmy ogromne wątpliwości przed wprowadzeniem do naszego sklepu lizaków. Nawet eko-lizaków.
Nie jesteśmy zwolennikami częstowania dzieci słodyczami, dawania słodyczy w nagrodę, odmawiania za karę - raczej skłaniamy się ku eliminacji słodyczy z życia codziennego, zastępowania cukrowych zalepiaczy zębów zdrowymi alternatywami jak chociażby suszone niesiarkowane owoce. 

Dlaczego zatem taki produkt jak lizaki znalazł się na misiontek.pl? 
Otóż rozmowy z Rodzicami maluchów, obserwacje różnych sytuacji z życia codziennego sprawiły, że postanowiliśmy jednak - licząc na świadome wybory naszych Klientów - udostępnić ekologiczne lizaki dla dzieci w naszym sklepie. 

Wielu Rodziców mówi o tym, że mimo wysiłku wkładanego w sensowne żywienie dziecka, słodycze, te "najgorsze", pełne cukru, złych barwników, chemii spożywczej wszelkiej maści, dostają się do ich domów, do kieszonek ich dzieci chociażby za sprawą... babci i dziadka..
I nie pomaga tłumaczenie dorosłych dorosłym, na osobności, że "nie chcemy" takich słodyczy, że my mamy prawo wychować nasze dzieci wg naszych zasad etc.. w odpowiedzi pojawia się często "dziadkowie są po to, żeby rozpieszczać", "ale dziś jest dzień dziecka, ...urodziny, imieniny, wyjątkowy dzień... etc..."
A często dzieje się tak, że maluchy na spacerze z dziadkami dostają słodycze przygodnie kupione w sklepiku, o których nawet nie informuje się Rodziców... Dopiero papierki w kieszeni znalezione przed praniem ujawniają, co się działo. 

Ponieważ wielu z Państwa mówi nam, że nie daje się w cywilizowany sposób walczyć z nawykami dziadków i reszty rodziny (chyba, żeby zabronić im kontaktu, ale wtedy źle wpłynie to z kolei na rozwój emocjonalny dzieci), to jedyne, co można zrobić w takiej sytuacji to wyposażyć dziadków, ciocie, wujków i innych "darczyńców" w mniejsze zło, czyli porządne, ekologiczne lizaki bez chemii, barwników utrudniających dzieciom skupienie, bez syropu glukozowo-fruktozowego z kukurydzy modyfikowanej genetycznie, bez całej masy niepotrzebnych dla zdrowia składników. No i mniejsze niż te marketowo-kioskowo-bazarkowe pseudosmakołyki. 

Druga sytuacja, w której taki lizak może być mniejszym złem i lepszym wyborem to wtedy, gdy nasza pociecha znajdzie się w sytuacji wśród rówieśników, w której wszyscy lizaki jedzą i nikt z rodziców się nie przejmuje - jeżeli odmówimy dziecku lizaka, w tej sytuacji "wykluczymy" go w pewien sposób z grupy równieśniczej - a chcemy mu zaoszczędzić frustracji odstawania od grupy w okresie, kiedy się intensywnie uczy, jak w niej funkcjonować. Zawsze możemy wyciągnąć z torby "swojego" eko-lizaka  i wspominając tylko o alergii (teraz dużo dzieci ma alergie, więc nie będziemy potraktowani jak kosmici) wręczyć maluchowi nasze przemyślane "mniejsze zło"

I właśnie z tych powodów wpuściliśmy do sklepu słodycz ewidentnie nie polecany do częstej konsumpcji, zaklejający zęby i wnoszący puste kalorie do brzuszka maluszka. 

Skład: syrop kukurydziany*, zagęczszone soki z: truskawki* (8%), jabłek*.
*składniki pochodzące z upraw ekologicznych, objęte certyfikatem kontroli EKO Skal 1501

Wartość odżywcza w 100 g:
WARTOŚĆ ENERGETYCZNA - 1671 kJ / 393 kcal
WĘGLOWODANY - 98,3