Magnez w Sprayu, 100ml

 • 62,03 zł

  dostepność: Wysyłka w ciągu 1-3 dni

 • szt.
 • Niedostępny

Magnez w postaci transdermalnej - spray na skórę marki BetterYou. 

 
Wyjątkowa postać magnezu - olejek do wcierania przez skórę. Okazuje się, że pierwiastek, jakim jest Magnez niezbędny nam do zdrowego funkcjonowania, bardzo dobrze przyswaja się przez skórę, jeśli podany jest w odpowiedniej postaci. Nie musimy łykać tabletek, pełnych dodatkowych substancji wypełniających, aby zapewnić sobie optymalną dawkę magnezu. 
Wiele osób zadaje sobie pytanie: Jak wybrać najlepszy magnez? Okazuje się, że w tej chwili najlepszy,najlepiej przyswajalny i najbardziej naturalny magnez to właśnie ten w postaci transdermalnej do wcierania przez skórę. 
 
Olejek magnezowy marki BetterYou nadaje się dla dorosłych, dzieci i kobiet w ciąży. 
 

Jak używać olejek magnezowy BetterYou?

Aplikacja 10 sprayów Olejkiem Magnezowym Original Spray dostarcza 150mg (43% dziennego zapotrzebowania na magnez) optymalnie przyswajalnego magnezu.

Jedna butelka Olejku Magnezowego Original Spray to ponad 800 aplikacji.

Olejek magnezowy do wcierania przez skórę polecany jest:

 • w stanach wzmożonego wysiłku fizycznego i psychicznego,
 • w stanach niedoboru magnezu, 
 • osobom żyjącym intensywnie, pijącym dużo kawy
 • osobom uprawiającym sport,
 • w okresie nadmiernego stresu,
 • w przypadku trudności z zasypianiem

Sposób użycia:
Olejek magnezowy może być aplikowany na dowolną część ciała . Delikatnie wmasować w skórę 5-10 psiknięć rano i/lub wieczorem. Olejek magnezowy Original Spray BetterYou może być także używany doustnie w celu zmniejszenia gromadzenia się płytki nazębnej i zdrowia dziąseł.Wystarcza 1-2 spraye bezpośrednio do jamy ustnej przed szczotkowaniem.Zaleca się nie łykac.

Warto wiedzieć, że olejek magnezowy Original Spray firmy BetterYou jest zatwierdzony w ramach programu Informed-Sport. Jest używany przez wielu światowej klasy sportowców.

Nagrody:

Functional Sports " Best training& Recovery Product"., Men's Running Magazine 2012 : Gold Winner Product Innovation, Woman's Running Magazine 2012 : Gold Winner Product Innovation

Magnez jest bardzo ważny nie tylko dla naszego zdrowia fizycznego, ale tez i psychicznego. Magnez jest czwartym najważniejszym pierwiastkiem w organizmie. Tymczasem wg danych zgromadzonych przez Diet and Nutrition Survey nawet 80 % populacji cierpi na choćby okresowe niedobory magnezu.

NIedobór magnezu i konieczność suplementacji tego pierwiastka wynika zarówno ze zubożenia diety w związku z intensyfikacją upraw i stosowaniem nawozów sztucznych, przetwórstwa żywności, jak i tego, że jemy coraz gorzej jako naród, dużo produktów o małej gęstości odżywczej (żeby zapewnić sobie odpowiednie poziomy minerałów, musielibyśmy zjeść jeszcze dużo więcej) oraz oczywiście wszechobecnego stresu.

U osób mających niedobory magnezu częściej występują bóle głowy, migreny, bezsenność, kołatanie serca, bolesne skurcze mięśni, uczucie ciągłego zmęczenia, a u kobiet zespół napięcia przedmiesiączkowego. Magnez nazywa się też najsilniejszym naturalnym środkiem relaksującym. Ma duże znaczenie dla prawidłowej pracy mózgu i systemu nerwowego, a jego braki mogą przyczyniać sie do uczucia rozdrażnienia , czy też spadku umysłowych możliwości. Magnez kupowany w drogerii czy aptece to najczęściej tabletki lub kapsułki, gdzie oprócz magnezu przyjmujemy jeszcze dużo chemicznych dodatków, które są potrzebne, aby w ogóle wyprodukować tabletkę. 

Magnez i Wapń są nieodłącznym duetem. Bez odpowiedniej ilości magnezu absorpcja wapnia jest zakłócona i zamiast trafiać do kości często osadza się w tkankach miękkich stawów i mięśni  powodując ich utwardzenie (wapnienie).W czasach paleolitu kiedy nasze ciała się formowały, a kości naszych przodków były zdrowe i mocne, stosunek wapnia do magnezu w diecie wynosił 1:1 . Dziś wynosi on w Europie i Ameryce 20:1 . Wniosek-to nie ilość wapnia się liczy, a odpowiednie proporcje tego składnika w stosunku do magnezu.

Pytania i odpowiedzi :
"Moja skóra swędzi gdy stosuję magnez,czy coś jest nie tak?"
Jeśli masz niedobory magnezu możesz mieć uczucie lekkiego szczypania po zastosowaniu olejków magnezowych. Na początku stosowania magnezu, gdy będziesz odczuwał szczypanie/swędzenie możesz delikatnie rozcieńczyć magnez wodą mineralną tworząc mniej skoncentrowany roztwór.


"Przyjmuję leki,czy mogę używać magnez?"
Magnez  jest naturalnym składnikiem i nie ma przeciwskazań. Jest on ważny dla naszego dobrego samopoczucia, a jego niski poziom może utrudniać rekonwalescencję. Jednakże jeśli nie jesteś pewien skonsultuj to ze swoim lekarzem.


"Czy jest możliwe przedawkowanie magnezu?"
Generalnie jest to trudne. Przy doustnej suplementacji większe dawki magnezu mogą wywołać efekt przeczyszczający. Absorbując magnez przez skórę nie jest on przetwarzany przez układ pokarmowy- jest więc bezpieczny.