Dżemy, miody i powidła

dżemy, miody, miód manuka, powidła, konfitury, borówka, żurawinaZe względu na słodki smak zazwyczaj nikogo nie trzeba namawiać do jedzenia dżemów, powideł, czy miodu. Wybierając dżem zwracajmy uwagę na jego skład - mimo tego, że pasteryzacja jest dobrą i naturalną metodą konserwacji przetworów, wiele dżemów zawiera szkodliwe dla zdrowia i niepotrzebne konserwanty - np. sorbinian potasu, zbyt duże ilości cukru lub inne dodatki przeszkadzające tylko naturalnemu smakowi.

Miód ekologiczny, propolis, pyłek kwiatowy i pozostałe produkty pszczele to kopalnia zdrowia, niezastąpiona zwłaszcza jesienią i zimą. Miód jest bogaty w witaminy B6, B1, B2 i B5 i minerały takie jak wapń, miedź, żelazo, magnez, mangan, fosfor, potas, sód i cynk, enzymy, antyoksydanty i aminokwasy. Ważne jednak jest, żeby miód nie był podgrzewany powyżej temperatury 60 st Celsjusza, bo wtedy traci wszystkie cenne właściwości i staje sie zwykłym "słodziwem".

Na misiontek.pl wszystkie dżemy i miody są dokładnie sprawdzone pod względem składu i nie zawierają konserwantów ani sztucznych "polepszaczy".

Pokaż produkty spełniające warunek