Kawa 100% Arabica Espresso Fair Trade Bio 250g


BEZ DOD. CUKRU

BEZ LAKTOZY

BEZ ORZECHÓW

BEZ SOI

BEZ KONSERWANTÓW

WEGETARIAŃSKIE

BEZ DOD. SOLI

Ekologiczna kawa 100% arabica espresso Fair Trade marki Alce Nero

Skład: kawa arabica*,*składniki pochodzą z upraw ekologicznych

Espresso parzy się zazwyczaj z mieszanek kilku gatunków kaw. Powstała w ten sposób mocna kawa posiada (po prawidłowym przygotowaniu) gęstą, orzechowobrązową piankę. Pianka w espresso zawiera dużą część aromatu kawy. Oprócz samodzielnego napoju, stanowi ona bazę dla bardzo wielu innych napojów kawowych - m.in. cappucino, latte macchiato czy cafe macchiato.

Ekologiczną kawę 100% arabica espresso można pić zarówno z cukrem, jak i niesłodzoną. Można także dodawać, według uznania: kakao, czekoladę (wiórki), wanilię, cynamon. Espresso z dodatkiem spienionego mleka to cappucino.

Kawa Arabica to najstarszy i najbardziej popularny gatunek kawy pochodzący z Etiopii, a uprawiany na najlepszych, górzystych terenach Kostaryki, Nikaragui oraz Peru. Ekologiczna kawa arabica Fair Trade (Sprawiedliwy Handel), pochodzi właśnie z tych terenów.

Hermetyczne zamknięcie gwarantuje zachowanie pełnego smaku i aromatu kawy. Specjalny przemiał pozwala delektować się tą  kawą przygotowaną zarówno w zwykłym ekspresie, jak i parzoną po turecku. 

Po otwarciu kawę najlepiej przechowywać w lodówce, wówczas dłużej zachowa pełnię swoich walorów.