Kawa 100% Arabica Ziarnista Fair Trade Bio 500g


BEZ DOD. CUKRU

BEZ LAKTOZY

BEZ ORZECHÓW

BEZ SOI

BEZ KONSERWANTÓW

WEGETARIAŃSKIE

BEZ DOD. SOLI

Ekologiczna kawa 100% arabica ziarnista Fair Trade marki Alce Nero

Skład: ekologiczna kawa arabica 100%, produkt pochodzi z upraw ekologicznych

Kawa Arabica to najstarszy i najbardziej popularny gatunek kawy pochodzący z Etiopii, a uprawiany na najlepszych, górzystych terenach Kostaryki, Nikaragui oraz Peru. Ekologiczna kawa arabica ziarnista pochodzi właśnie z tych terenów, jest produktem fair trade, czyli pochodzi z sprawiedliwego handlu, kupując go możesz się cieszyć nie tylko pysznym smakiem, ale masz pewność, że wspierasz uczciwy handel i to, że osoby pracujące przy jego wytwarzaniu otrzymują godziwą zapłatę.

Ziarna Arabiki są podłużne, zielonkawe i mają jasną, prostą bruzdę. Zawierają niewielką ilość kofeiny, bo tylko między 1 a 1,7%, jednakże ich smak po zmieleniu i zaparzeniu jest znakomity. Napar jest łagodny, aromatyczny, lekko kwaskowaty (ale nie kwaśny), z aksamitnym czekoladowym posmakiem.

Ekologiczna kawa 100% arabica ziarnista Fair Trade marki Alce Nero ma hermetyczne zamknięcie, które gwarantuje zachowanie pełnego smaku i aromatu kawy. Specjalny przemiał pozwala delektować się tą kawą przygotowaną zarówno w zwykłym ekspresie, jak i parzoną po turecku. Kawę można pić z cukrem lub bez, z dodatkiem mleka lub śmietanki.

Po otwarciu kawę najlepiej przechowywać w lodówce, wówczas dłużej zachowa pełnię swoich walorów.

Kawa arabica ziarnista może zawierać śladowe ilości glutenu oraz owoców.

Ciekawostka:

Nasiona kawy Arabiki po ich zebraniu rozwozi się jeszcze zielone do krajów eksportowych. Dla uzyskania najwyższych walorów smakowych i zapachowych, dopiero na miejscu, tuż przed pakowaniem i wystawieniem na sprzedaż, kawa poddana jest procesowi palenia. Dzięki temu zachowuje ona pełną świeżość i aromat.