Masło Kakaowe Surowe Krążki Bio, 100g


BEZGLUTENOWE

BEZ DOD. CUKRU

BEZ LAKTOZY

BEZ ORZECHÓW

BEZ SOI

BEZ KONSERWANTÓW

WEGETARIAŃSKIE

RAW

BEZ DOD. SOLI

Masło kakaowe ekologiczne, surowe, w krążkach, marki Rapunzel.

 
Ekologiczne masło kakaowe bywa nazywane także tłuszczem kakaowym. Jest to naturalny, bladożółty tłuszcz roślinny, otrzymywany z nasion dojrzałych owoców kakaowca właściwego.
 
Masło kakaowe Bio wykorzystywane jest do produkcji kakao, czekolady w proszku, farmaceutyków, maści i kosmetyków. 
 
Masło kakaowe ma łagodny smak i aromat czekolady. Ekologiczne surowe masło kakaowe marki  Rapunzel jest wytłaczane na zimno, dzięki czemu zachowuje naturalne składniki odżywcze.
 
Ekologiczne masło kakaowe można dodać do deserów, lodów, kompozycji czekoladowych i wielu innych smakołyków.
 
Jakie korzyści może przynieść spożywanie ekologicznego masła kakaowego?
  • poprawa nastroju i samopoczucia
  • szybkie dostarczenie organizmowi energii
  • dostarczanie organizmowi wielu cennych składników odżywczych
 
Masło kakaowe Bio ma także szerokie zastosowanie kosmetyczne. Ma działanie natłuszczające, nawilżające i ochraniające (emolient). Powoduje, że skóra staje się miękka i elastyczna. Masło kakaowe roztapia się w temperaturze ciała i jest biozgodne ze skórą , dzięki czemu składniki w nim zawarte są przez ludzką skórę bardzo dobrze tolerowane i łatwo wchłaniane. Ekologiczne masło kakaowe dostarcza skórze wielu składników odżywczych, stymuluje syntezę kolagenu, chroni skórę przed utratą wody, przyczynia się do regeneracji skóry, redukuje blizny, rozstępy i przebarwienia, chroni skórę przed poparzeniem słonecznym. Dodatkowo dzięki pięknemu zapachowi masło kakaowe Bio działa aromaterapeutycznie poprawiając nastrój.