Nadwęglan Sodu, 1kg

 

Jest składnikiem domowego proszku do prania i domowych tabletek do zmywarek.

Nadwęglan sodu reagując z wodą daje wodę utlenioną, tak zwany w reklamach „aktywny tlen” do wybielania prania i dezynfekcji.
Poplamione ubrania można przygotować do prania w pralce namaczając je w roztworze nadwęglanu sodu (3 litry wody, 2 łyżki stołowe) przez ok 2 godziny. To jest środek wybielający, więc wszystkie ubrania, które nie są białe, trzeba w niewidocznym miejscu przetestować, jak zachowa się ich kolor.

Znana z reklam „aktywna piana” do prania dywanów to produkt na bazie nadwęglanu sodu. Taka sama aktywna piana może być użyta do dezynfekcji toalety, likwidacji pleśni, osadów itp.

Przypominamy, że stosowanie własnoręcznie wykonanych „ekologicznych” środków czystości w domu i odczynników chemicznych odbywa się na własną odpowiedzialność. W celu bezpiecznego użytkowania należy przestrzegać środków bezpieczeństwa i przechowywania oznaczonych na opakowaniu, zadbać o dokładne odważanie, odmierzenie odczynników, odpowiednie miejsce przechowywania, brak dostępu dzieci do odczynników chemicznych oraz używanie odpowiednich ilości odczynników.
Odczynniki, które oferujemy pochodzą od licencjonowanego dystrybutora, mają świadectwo jakości i tzw. „Kartę charakterystyki” dostępne dla zainteresowanych.
Skuteczność wykonanych domowymi metodami środków czystości może się różnić w zależności od przepisu, jakiego państwo użyją, od stopnia twardości wody w Państwa gospodarstwie domowym, stopnia zabrudzenia czyszczonych powierzchni.

Produkt do zastosowań chemicznych.