Nie Dam Się Pasożytom - Książka Dr.W.Ozimek

 • 49,00 zł
 • szt.
 • RABATY + PROMOCJE
  TYLKO W NEWSLETTERZE

  KSYLITOL

  dowiedz się dlaczego go musisz zacząć używać

Obowiązkowa lektura wszystkich świadomych rodziców - książka "Nie dam się pasożytom" autorstwa Dr W. Ozimka. 

Blisko 200 stron wciągającej jak powieść szpiegowska książki o "pasażerach na gapę", czyli pasożytach przewodu pokarmowego, które bytują w nas i naszych dzieciach.  

Jeżeli Twoje dziecko lub bliska Ci osoba ma wiele niepozornych objawów, których "zwykli lekarze" nie potrafią połączyć ze sobą, proponują diety eliminacyjne i "pogodzenie się" z alergiami, nietolerancjami i innymi dolegliwościami maskowanymi przez zestaw leków OTC i Rx, na bóle brzucha proponują zażywanie zobojętniaczy kwasu solnego i ewentualnie probiotyki, na agresywne zachowania dziecka proponują medykamenty "wyciszające", to koniecznie przeczytaj tę książkę, bo może to być impuls do zmiany w życiu całej Twojej rodziny.  Zmiany na lepsze, bardziej świadome życie, zmiany, która otworzy Wam oczy na to, co do tej pory było poza zasięgiem... 

 

Pięknie wydana, długo zapowiadana książka bardzo znanego w Polsce lekarza, od lat zafascyowanego bogatym "życiem wewnętrznym" ludzi - Wojciecha Ozimka. 

Dlaczego warto kupić, przeczytać i zachować w domowej biblioteczce książkę dr W Ozimka?

 • W książce Dr Ozimek (zwany przez wielu "wtajemniczonych pacjentów" tajemniczo "Doktor O" ;-) ) jasnym i zrozumiałym językiem wyjaśnia, jakie objawy mogą świadczyć o zarażeniu pasożytem, które zachowania dziecka, które objawy u dorosłego powinny nas zachęcić do zrobienia badań pod kątem pasożytów, 
 • Jednocześnie autor dementuje wiele mitów dotyczących chorób pasożytniczych, wypowiada się na temat słynnej ziołowej kąpieli przeciwpasożytniczej z użyciem mieszanki miodu i mąki..
 • Książkę "Nie dam się pasożytom" warto zachować w domowej biblioteczce, bo tam właśnie będziemy sprawdzać, czy niepokojące nas objawy np u dziecka składają się w jakiś sensowny obraz, z którym można iść do lekarza i proponować odrobaczenie (uwaga, wielu "zwykłych lekarzy" unika tematu pasożytów, leczy objawy zakażenia pasozytami, a nie przyczyny)
 • Książka "Nie dam się pasożytom" dr W Ozimka będzie też świetnym, racjonalnym przewodnikiem po kwestiach higieny domowej, czyli dowiemy się z niej, co zrobić, żeby zmniejszyć prawdopodobieństwo zainfekowania się pasożytami, a jednocześnie nie zwariować ciągle wszystko spryskując i sprzątając. 
 • Z tej książki dowiemy się też, jakie jedzenie może sprzyjać zakażeniom pasożytniczym, czego unikać, a czego sie nie bać i jak się chronić. 
 • W książce opisane są konkretne przypadki objawów i diagnoz pacjentów, którzy odwiedzali Doktora na przestrzeni lat oraz efekty leczenia zaproponowanego w warszawskim Centrum Ozimek.  

 

Książka dr W Ozimka to efekt długoletniego doświadczenia lekarskiego i pasji w poznawaniu i unieszkodliwianiu przeciwnika, jakim jest pasożyt (owsik, glista ludzka, giardia lamblia, tasiemiec, włosogłówka itp). 

 

Treść zamieszczona na tylnej okładce ksiązki brzmi: 

Jak to możliwe, żeby w XXI w. medycyna była aż tak bezsilna wobec wielu powszechnie występujących chorób? Jaki wpływ na nasze zdrowie mają pasożyty? Czy robaczyce są jedynie przyczyną wielu dolegliwości, czy bywają także naszymi sprzymierzeńcami? Na czym powinna polegać przemyślana profilaktyka zakażeń pasożytniczych, pierwotniaczych i grzybiczych? Jak się wyleczyć, a nie tylko leczyć się?

Podobnie jak znane od wieków choroby zakaźne, np. syfilis i gruźlica, tak choroby pasożytnicze wpływały i nadal wpływają na historię świata. Pasożyty towarzyszą ludziom od zarania dziejów i w toku ewolucji zmieniają się wraz z nami. Wyginęły te, które nas zabijały. Przetrwały te, które pozwoliły nam żyć i się rozmnażać. Dzięki umiejętnościom kamuflażu i tłumienia reakcji odpornościowych organizmu gospodarza zapewniły sobie wikt i opierunek. Stanowią bardzo ważną a jednocześnie lekceważoną przyczynę licznych schorzeń o niewyjaśnionej etiologii, które są leczone objawowo, nie przyczynowo.

Jak świadomie dbać o swoje życie wewnętrzne? O tym traktuje ta książka. Problem pasożytów to jedynie punkt wyjścia do dalszych rozważań.

Informacja o autorze: 

Wojciech Ozimek jest lekarzem pediatrą zajmującym się od prawie dwudziestu lat zagadnieniem chorób pasożytniczych i odkleszczowych. Prowadzi w Warszawie znane w całym kraju Centrum Ozimek, w którym tysiące pacjentów znalazło wreszcie rozwiązanie na swoje problemy zdrowotne.