Odstraszacz Kleszczy Dla Dzieci 0-5 lat

 • Cena katalogowa: 99,00 zł
 • Rabat: -4,95 zł (5 %)
 • 94,05 zł
 • szt.
 • Dostawa darmo i pół darmo!
  Promocja w koszyku!
   
     
  Zamów przez tel: 887 034 634
  w godz. 8.00-15.00

   

   Chcesz rabat na zakupy? - kliknij!

Urządzenie ultradźwiękowe dla dzieci chroniące przed atakiem kleszcza. 

 
Urządzenie ultradźwiękowe przeznaczone dla dzieci w wieku 0-5 lat, dzięki któremu człowiek staje się niewyczuwalny dla kleszczy. 
Marka: Tickless - oryginalny produkt. 
Przeznaczenie: dla dzieci do 5 roku życia. 
Tickless dla dzieci występuje w 2 kolorach, jeżeli Wam zależy na konkretnym, to prosimy o informacje w komentarzu do zamówienia - ale oczywiście kolor nie ma wpływu na skuteczność działania :) 
 
Czym różni się urządzenie dla dzieci od tego dla dorosłych?
 • Urządzenie dla dzieci włącza się pierwszy raz i działa ono bez przerwy przez około rok. Nie można go wyłączyć. Jest to zrobione specjalnie, bo dziecko np w przedszkolu nie będzie w stanie pamiętać o tym, żeby przed spacerem urządzenie sobie włączyć ,a po spacerze wyłączyć itp. Co więcej, my sami, gdy przyczepimy niemowlakowi urządzenie do wózka, też nie zawsze będziemy pamiętać o nim. Urządzenie bez wyłączania działa około roku.
 • Moc urządzenia jest taka sama jak i dla dorosłych, więc jeśli ktoś uważa, że lepiej będzie mu włączać i wyłączać samodzielnie - to może nawet dla maluszka wybrać wersję dorosłą urządzenia. 
 
Jak działa Tickless?
Mechanizm działania odstraszacza kleszczy marki Tickless jest taki, że emitowane przez urządzenie ultradźwięki o częstotliwości 40kHz powodują "zakłócenia" zmysłu kleszczy odpowiedzialnego za polowanie na ofiarę. Fachowo nazywa się on narządem Hallera i jest umiejscowiony na przednich nogach kleszcza. Efekt jest taki, że kleszcz znajdujący się w obszarze działania urządzenia nie będzie mógł wykryć obecności potencjalnej ofiary. Jednocześnie te ultradźwięki nie są szkodliwe dla ludzi ani zwierząt domowych. 
 
Czy używając Tickless mogę zapomnieć o kleszczach?
 • Dla własnego bezpieczeństwa sugerujemy zwracać uwagę na kleszcze, bo są naprawdę niebezpieczne dla ludzi i zwierząt domowych.  
 • Przy włączonym urządzeniu Tickless może się zdarzyć, że człowiek lub pies przyniesie ze spaceru kleszcza - dlaczego może się tak stać? Urządzenie wyłącza kleszczowi organ odpowidzialny za polowanie na ofiarę - ale przecież bywa tak, że ofiara sama zahaczy kleszcza ubraniem, po prostu mechanicznie ściągnie go z trawy lub liścia a wtedy ten rozpocznie wędrówkę po ubraniu ofiary. Pies na spacerze może wytarzać się w trawie i również mechanicznie tego kleszcza złapać - urządzenie w takich przypadkach na tego kleszcza nadal będzie oddziaływało, nadal jego organ Hallera będzie upośledzony, więc jest duże prawdopodobieństwo, że nie zdąży się wkręcić w skórę. 
Zasady działania i użytkowania Tickless dla dorosłych i osób powyżej 5 roku życia. 
 • Tickless dla dzieci działa w promieniu 1,5 metra od urządzenia. 
 • Przed pierwszym użyciem należy wyciągnąć pasek oznaczony "pull", co aktywuje urządzenie i pozwala na pracę baterii. Bateria jest niewymienialna i po ok 3000 przepracowanych godzin trzeba urządzenie wymienić na nowe. 
 • Tickless nie jest wodoodporny, nie należy go moczyć, ale niewielkie zamoczenie nie zepsuje go, tylko trzeba dać mu czas na wyschnięcie. 
 • Nosimy Tickless przypięty w taki sposób, żeby ubranie nie zakrywało dziurek, przez które emitowane są ultradźwięki. 
 • Tickless ma zapinkę do paska lub kieszeni, a dodatkowo ma zawieszkę, przez którą można przeciągnąć np. popularną "smycz" i założyć na szyję. 
Skuteczność urządzenia Tickless dla dorosłych, dla dzieci, dla psów i kotów
Zgodnie z deklaracją producenta, urządzenie Tickless było wielokrotnie testowane, również na Uniwersytecie Camerino we Włoszech. Posiada stosowne certyfikaty, na podstawie których producent deklaruje skuteczność. 
 
Oczywiście dla własnego bezpieczeństwa, po każdym spacerze powinniśmy obejrzeć się i sprawdzić dziecko, czy po ubraniu lub ciele nie chodzą żadne podejrzane owady czy pająki. 
 
 
Dlaczego trzeba chronić się przed kleszczami?
 • Kleszcze przenoszą nawet do 70 różnych chorób i mówi się o nich, że są jak "brudna igła"
 • Najpopularniejszymi chorobami przenoszonymi przez kleszcze są borelioza i kleszczowe zapalenie mózgu (na to dostępna jest szczepionka, która nie zabezpiecza przed innymi odkleszczowymi chorobami poza KZM). 
 • Kleszcze przenoszą także choroby tj. babeszjoza, bartonelloza, anaplazmoza granulocytarna, i wiele innych, ale nie będziemy tutaj ich wszystkich wypisywać, żeby nie straszyć :)
 • Kleszcze ze względu na coraz łagodniejsze zimy są obecnie bardzo rozpowszechnione, są nawet w miastach i niestety stanowią naprawdę poważne niebezpieczeństwo dla naszego zdrowia. 
 • Leczenie chorób odkleszczowych to długa, żmudna i kosztowna terapia, nie zawsze udana. W tym przypadku doskonale sprawdza się powiedzenie, że lepiej zapobiegać niż leczyć.