Odstraszacz Kleszczy dla Zwierząt ładowany USB - Tickless Mini

 • Cena katalogowa: 149,98 zł
 • Rabat: -22,50 zł (15 %)
 • 127,48 zł
 • szt.
 • Dostawa darmo i pół darmo!
  Promocja w koszyku!
   
     
  Zamów przez tel: 887 034 634
  w godz. 8.00-15.00

   

   Chcesz rabat na zakupy? - kliknij!

Urządzenie chroniące przed wkłuciem kleszcza ładowane przez USB marki Tickless

TickLess Mini to urządzenie dedykowane dla zwierząt domowych do ochrony przed kleszczami i pchłami.

TickLess Mini to najnowsza wersja urządzenia przeciw kleszczom TickLess.
TickLess Mini USB jest: 

 • SILNIEJSZY od poprzednich wersji,
 • SKUTECZNIEJSZY (Zwiększone napięcie zasilania głośniczka zapewnia wyższą amplitudę emitowanych przez niego ultradźwięków, dzięki czemu urządzenie ma większy obszar skutecznego działania, a emitowane ultradźwięki ciężej stłumić.)
 • NAJMNIEJSZY w ofercie marki Tickless
 • MOŻLIWY DO WIELOKROTNEGO ŁADOWANIA (TickLess Mini ma baterię litowo-jonową. Ta bateria gwarantuje dużą ilość cykli ładowania, niewielki spadek pojemności i brak efektu pamięci. W zwykłym Tickless nie ma możliwości wymiany czy ładowania baterii)

Dodatkową funkcją jest migająca dioda, która sprawia, że Twój zwierzak jest widoczny w nocy (to nie oznacza, że widoczny dla przejeżdżających samochodów, po prostu Tobie łatwiej go zlokalizować)


Dobre mocowanie: wielu właścicieli psów obawia się, że tickless się urwie bo pies jest silny. Tradycyjny Tickless ma kółko mocnowane do obroży, a ten nowocześniejszy model TickLess Mini przytwierdza się do obroży - urządzenie nie wisi, więc sprawdzi się nawet u najmniejszych piesków, jak również u tych, które przedzierają się przez zarośla i mogłyby go urwać. Urządzenie można zamontować na obrożach o szerokości 10 - 20mm.

 

Zasada działania jest taka sama jak przy pozostałych urządzeniach TickLess:

Urządzenie emituje impulsy ultradźwiękowe o częstotliwości 40 kHz. 

IMPULSY ULTRADŹWIĘKOWE BLOKUJĄ NARZĄD HALLERA U KLESZCZY - który kleszcze wykorzystują do namierzania żywiciela. W momencie gdy narząd Hallera jest zablokowany, kleszcze nie są w stanie skutecznie polować. Natomiast gdy urządzenie wyłączymy, a pies ma kleszcza chodzącego po ciele - wtedy może się wbić. Dlatego bardzo ważne jest, aby po spacerze przyjrzeć się dokładnie zwierzakowi, można przejechać po nim rolką samoprzylepną do ubrań i wtedy złapać chodzącego kleszcza. Pamiętajmy, że bardzo ważne dla zdrowia ludzi jest, aby nie dotykać kleszcza gołymi rękami - ponieważ zarazki KZM - kleszczowego zapalenia mózgu znajdują się w odchodach kleszcza i niechcący możemy je przejąć.. 

Emitowane przez urządzenie ultradźwięki są niesłyszalne i całkowicie nieszkodliwe dla ludzi oraz zwierząt domowych, urządzenie jest bezpieczne również dla szczeniąt i szczennych suczek. 

Tickless działa RÓWNIEŻ NA PCHŁY które posiadają podobny narząd do namierzania ofiary jak kleszcze!

JAK ZAMONTOWAĆ TICKLESS USB

 • UPEWNIJ SIĘ, ŻE ZWIERZĘ JEST WOLNE OD KLESZCZY
 • UPEWNIJ SIĘ, ŻE BATERIA JEST NAŁADOWANA
  TickLess posiada diodę oraz przycisk, jeśli po naciśnięciu przycisku czerwona dioda zabłyśnie 4 razy - urządzenie jest naładowane.
  Jeśli dioda nie zabłyśnie - należy naładować urządzenie.
  Zdejmij zwierzęciu obrożę (na niej zamontowany zostanie TickLess Mini),
  Wybierz odpowiednią silikonową gumkę spośród 2 dostarczonych wraz z urządzeniem; mniejszą - dla obroży o szerokości 10-15mm; większą - dla obroży o szerokości 15-20mm (W PRZYPADKU JESZCZE GRUBSZEJ OBROŻY WYBIERZ URZĄDZENIE TICKLESS PET)
  Przełóż gumkę przez rowek z jednej strony urządzenia - upewnij się, że gumka leży całkowicie w rowku i nie wystaje
  Umieść urządzenie z gumką na zewnętrznej części obroży, następnie przełóż gumkę dookoła obroży i włóż wolny koniec gumki w rowek po drugiej stronie urządzenia - UPEWNIJ SIĘ, ŻE GUMKA PO OBU STRONACH URZĄDZENIA LEŻY CAŁKOWICIE W ROWKU
  URZĄDZENIE JEST TRWALE ZAMONTOWANE, TYLKO GDY GUMKA PEWNIE I ŚCIŚLE TRZYMA URZĄDZENIE NA OBROŻY - zobacz na zdjęciu jak to powinno wyglądać. 

Używanie: 

Włączanie Tickless:

Naciśnij i przytrzymaj przycisk przez 2-3 sekundy - jedno długie mignięcie czerwonej diody informuje o włączeniu urządzenia.
Urządzenie pozostaje aktywne tak długo jak akumulator jest naładowany.
Gdy akumulator się rozładuje, urządzenie się wyłączy - należy wówczas naładować urządzenie.

Aby sprawdzić czy urządzenie działa naciśnij przycisk - 4 mignięcia czerwonej diody informują, że urządzenie jest aktywne.
Jeśli czerwona dioda się nie zapala, oznacza to, że akumulator jest rozładowany i należy naładować urządzenie.
Urządzenia nie można wyłączyć (działa tak długo jak akumulator jest naładowany).

Ładowanie urządzenia Tickless Mini USB: 

Urządzenie posiada polimerowy akumulator litowo-jonowy.
Akumulator:
- nie posiada efektu pamięci
- pozwoli na około 500 cykli ładowań
- w pełni naładowany akumulator zasila nonstop urządzenie przez około 20 dni.
Aby naładować urządzenie należy podłączyć je do ładowarki poprzez kabel microUSB (dołączony do urządzenia, ładowarka nie jest dołączona).
Gdy akumulator jest ładowany - świeci się zielona dioda na urządzeniu.
Gdy zielona dioda zgaśnie oznacza to, że akumulator jest w pełni naładowany.
Pełne ładowanie całkowicie rozładowanego akumulatora zajmuje około 3 godzin.
 
Uwaga na zamoczenie: 
Wilgoć nie uszkadza urządzenia - należy jednak unikać bezpośredniego kontaktu z wodą, ponieważ TickLess nie jest wodooporny.
W przypadku zawilgocenia lub zamoczenia, należy pozostawić urządzenie do wyschnięcia w przewiewnym miejscu (można wspomóc proces nawiewem mechanicznym).