Olej Kokosowy Bio 200ml


BEZGLUTENOWE

BEZ DOD. CUKRU

BEZ LAKTOZY

BEZ SOI

BEZ KONSERWANTÓW

WEGETARIAŃSKIE

BEZ DOD. SOLI

Ekologiczny olej kokosowy Virgin ze Sri Lanki marki BioPlanete

 

Skład:100% ekologiczny olej kokosowy virgin, tłoczony na zimno

*z kontrolowanych upraw ekologicznych 

Olej kokosowy nazywany również masłem kokosowym lub tłuszczem kokosowym marki BioPlanete uzyskiwany jest z miąższu ekologicznych orzechów palmy kokosowej.

 

Ekologiczny olej kokosowy Virgin pochodzący ze Sri Lanki marki BioPlanete zapakowany jest w szklane słoiki, które są najbezpieczniejsze dla żywności, ponieważ nie wchodzą z nią w żadne reakcje.

 

Olej kokosowy Bio w temperaturze poniżej 25°C ma konsystencję stałą, która po podgrzaniu zmienia się w płynną. Ze względu na te właściwości oleju kokosowego dozowanie i przechowywanie go w słoiku jest bardzo wygodne. 

Olej kokosowy virgin marki BioPlanete jest idealny do pieczenia i smażenia, ponieważ w swoim składzie ma dużo nasyconych kwasów tłuszczowych, dzięki czemu wysokie temperatury nie powodują powstania szkodliwych związków chemicznych.

W tłuszczu kokosowym znajduje się cenny składnik - kwas laurynowy, który naturalnie wspomaga odporność.

Ważną zaletą ekologicznego oleju kokosowego jest to, że jest on nierafinowany. 

Jak rozpoznać olej kokosowy nierafinowany (lepszy) od rafinowanego? Po zapachu. Ten nierafinowany ma kokosowy zapach, a rafinowany olej kokosowy prawie wcale nie pachnie. 

Olej kokosowy Virgin marki BioPlanete ma świeży, kokosowy smak i zapach. Jest doskonały do przygotowywania egzotycznych dań. Nadaje potrawom delikatny posmak, dzięki czemu sprawia, że "zwykłe" jedzenie, staje się wyjątkowe. 

Olej kokosowy Virgin BioPlanete jest wykonany z ekologicznych orzechów kokosowych uprawianych w kontrolowanym środowisku na Sri Lance.

 

Wartość odżywcza 100 g oleju kokosowego bio ze Sri Lanki:
Wartość energetyczna: 3764 kj / 899 kcal
Tłuszcz: 99,88 g
W tym nasycone kwasy tłuszczowe: 93,9 g
Węglowodany: 0 g
W tym cukry: 0 g
Błonnik: 0 g
Białko: 0 g
Sól: 0 g