Olej Kokosowy Virgin Bio, 240g

  • 19,73 zł
  • szt.

EKOLOGICZNE

BEZGLUTENOWE

BEZ DOD. CUKRU

BEZ LAKTOZY

BEZ SOI

BEZ KONSERWANTÓW

WEGETARIAŃSKIE

BEZ DOD. SOLI

Olej z kokosa ekologiczny marki Eko Wital, 240g

Skład: olej kokosowy nierafinowany, z pierwszego tłoczenia, tłoczony na zimno.

Olej kokosowy nazywany również masłem kokosowym lub tłuszczem kokosowym marki Eko Wital uzyskiwany jest z miąższu ekologicznych orzechów palmy kokosowej.

 Ekologiczny olej kokosowy Virgin pochodzący ze Sri Lanki marki Eko Wital zapakowany jest w szklane słoiki, które są najbezpieczniejsze dla żywności, ponieważ nie wchodzą z nią w żadne reakcje.

 

Olej kokosowy Bio w temperaturze poniżej 25°C ma konsystencję stałą, która po podgrzaniu zmienia się w płynną. Ze względu na te właściwości oleju kokosowego dozowanie i przechowywanie go w słoiku jest bardzo wygodne. 

Olej kokosowy virgin marki Eko Wital jest idealny do pieczenia i smażenia, ponieważ w swoim składzie ma dużo nasyconych kwasów tłuszczowych, dzięki czemu wysokie temperatury nie powodują powstania szkodliwych związków chemicznych.

W tłuszczu kokosowym znajduje się cenny składnik - kwas laurynowy, który naturalnie wspomaga odporność.

Ważną zaletą ekologicznego oleju kokosowego jest to, że jest on nierafinowany. 

Jak rozpoznać olej kokosowy nierafinowany (lepszy) od rafinowanego? Po zapachu. Ten nierafinowany ma kokosowy zapach, a rafinowany olej kokosowy prawie nie pachnie. 

Olej kokosowy Virgin marki Eko Wital posiada świeży, kokosowy smak i zapach. Jest doskonały do przygotowywania egzotycznych dań. Nadaje potrawom egzotyczny posmak, dzięki czemu sprawia, że "zwykłe" jedzenie, staje się wyjątkowe. 

Olej kokosowy Virgin Eko Wital jest wykonany z ekologicznych orzechów kokosowych uprawianych w kontrolowanym środowisku na Sri Lance.

Wartość odżywcza produktu na 100g:
Wartość energetyczna
(kJ/kcal): 3609 kJ/ 862 kcal
Tłuszcz (g): 100
W tym kwasy tłuszczowe
nasycone (g): 90