Olej Rzepakowy Tłoczony na Zimno BIO 1 l


EKOLOGICZNE

BEZ DOD. CUKRU

BEZ LAKTOZY

BEZ ORZECHÓW

BEZ SOI

BEZ KONSERWANTÓW

WEGETARIAŃSKIE

BEZ DOD. SOLI

Olej rzepakowy tłoczony na zimno - nierafinowany Bio, 1l

Skład: Ekologiczny olej rzepakowy tłoczony na zimno, nierafinowany.

Olej rzepakowy jest tłoczony na zimno we Włoszech, nierafinowany, dzięki czemu zachowuje swój naturalny charakter. Jest źródłem NNKT. Nadaje się do spożycia zarówno na ciepło jak i na zimno.

Ekologiczny olej rzepakowy  to olej bardzo wysokiej jakości, wytworzony w tradycyjny sposób. Ma głęboką żółtą barwę i charakterystyczny smak, ma świetnie zbilansowany skład kwasów tłuszczowych.

 

Olej rzepakowy  jest bogatym źródłem dwóch podstawowych kwasów tłuszczowych [linolenowy (Omega 3) i linolowy (Omega 6)], których nie wytwarza organizm człowieka, ale które są niezbędne dla zdrowia - a szczególnie istotne są dla prawidłowego rozwoju intelektualnego dzieci.

Łyżka stołowa oleju pozwala na zaspokojenie ponad połowy (55%) zalecanej przez dietetyków dziennej dawki kwasu linolenowego oraz 28,4% dziennego zapotrzebowania na witaminę E, przeciwdziałającą utlenianiu się błony komórkowej (starzeniu się komórek).

Olej z rzepakowy ma wyjątkowo niską zawartość kwasu erukowego (0,5% przy normie 4%).Warunki przechowywania: Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu. Po otwarciu należy zużyć w ciągu 12 miesięcy.
Możliwe alergeny: Może zawierać śladowe ilości sezamu i soi
Wartość odżywcza produktu na 100g: Wartość energetyczna (kJ/kcal): 3404/828
Wartość odżywcza produktu na 100g: Białko (g): 0,0
Wartość odżywcza produktu na 100g: Węglowodany (g): 0,0
Wartość odżywcza produktu na 100g: W tym cukry (g): 0,0
Wartość odżywcza produktu na 100g: Tłuszcz (g): 92
Wartość odżywcza produktu na 100g: W tym kwasy tłuszczowe nasycone (g): 7