Olejek z Oregano, 78% Karwakrolu, 30ml

Olejek z oregano Oregakap marki Flos

Składniki: Oliwa z oliwek (Extra Virgin Olive Oil) – 70 %; olejek z oregano (Oregano Oil) – 30 % (standaryzowany na zawartość karwakrolu – min 78%) 

Olejek z oregano jest znany ze swoich właściwości:

  • antybakteryjnych
  • przeciwpasożytniczych
  • przeciwwirusowych
  • grzybobójczych.

Pomaga w zwalczaniu uciążliwych i trudnych do leczenia grzybic, oraz bakterii Gronkowca złocistego. Naukowcy odkryli, że za korzystne właściwości olejku odpowiada karwakrol i tymol - związki czynne olejku z oregano. Hamują one rozwój różnych bakterii, grzybów i niektórych wirusów oraz mogą być pomocne w zachowaniu odpowiedniej równowagi mikroflory jelitowej.
Cenną zaletą olejku jest to, że zwalczane mikroorganizmy nie uodparniają się na jego działanie tak, jak w przypadku sztucznych środków chemicznych. 

Sposób użycia: Spożywać jedynie rozcieńczony! Dobrze rozmieszać przed spożyciem. Nie spożywać na czczo. Pić 4 krople produktu rozcieńczonego w 1/3 szklanki wody, herbaty lub soku (najlepiej pomidorowego lub wielowarzywnego) 3 razy dziennie (porcja zalecana do spożycia w ciągu dnia). Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. W przypadku jakichkolwiek dolegliwości żołądkowych zaprzestać spożywania produktu lub obniżyć porcję. 

Zalecana porcja do spożycia w ciągu dnia (12 kropli = 0,3 ml = 0,3 g) zawiera: Oliwa z oliwek 0,21 ml/0,21 g, olejek z oregano 0,09 ml/0,09 g – w tym karwakol 0,07 ml/0,07 g 

Uwagi: Nie spożywać w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników produktu. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. Suplementy diety powinny być przechowywane w sposób niedostępny dla małych dzieci. Kobiety w ciąży i karmiące piersią oraz osoby zażywające regularnie leki powinni skonsultować się z lekarzem przed zażyciem produktu.

Warunki przechowywania: Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej. Chronić od światła.