Quinoa Gotowana Bezglutenowa Bio, 200g

 • 14,81 zł

  dostepność: Wysyłka w ciągu 1-3 dni

 • szt.
 • Dostawa darmo i pół darmo!
  Promocja w koszyku!
   
     
  Zamów przez tel: 887 034 634
  w godz. 8.00-15.00

   

   Chcesz rabat na zakupy? - kliknij!

Ekologiczna quinoa gotowana marki Pauls Quinoa

Skład: quinoa gotowana ekologiczna 

Komosa ryżowa (quinoa) to roślina rosnąca najlepiej na bardzo dużych wysokościach w Andach, w Ameryce Południowej. Była uprawiana już przed tysiącami lat przez legendarny lud Inków. Inkowie gotowali nasiona komosy ryżowej jak ryż i uznawali ją za święty pokarm.

Ekologiczna bezglutenowa quinoa gotowana marki Pauls Quinoa to produkt suchy, zawierający nasiona komosy ryżowej, które zostały wstępnie podgotowane przez dokładnie 10 minut. Tak przygotowane nasiona wystarczy wrzucić do wrzącej wody, by po 3–5 minutach uzyskać gotową komosę ryżową. 

Produkt Pauls Quinoa Gotowane stanowi zdrową alternatywę dla ryżu, kuskusu, makaronów oraz ziemniaków, a przy tym można go przygotować w ciągu 5-7 minut. Ma dużo białek i błonnika, nie zawiera natomiast glutenu. Produkt ten świetnie nadaje się do szybkiego przygotowania zdrowego posiłku lub zdrowej sałatki.
 
 
Jak przygotować quinoa gotowana marki Pauls Quinoa:
 • porcję quinoa (proporcje na 1 osobę: 1/2 filiżanki quinoa na 1 filiżankę wody lub bulionu) należy krótko opłukać pod zimną, bieżącą wodą, zalać w garnku wodą lub bulionem i zagotować, a następnie odstawić pod przykryciem na około 5-7 minut.
 
Wartość odżywcza 100g ekologicznej quinoa marki Pauls Quinoa:
Wartość energetyczna (kJ/kcal) - 1402/355
Białko - 10,1 g
Węglowodany - 62 g
Tłuszcz - 5 g
Błonnik pokarmowy - 9 g
Sól - 0,08 g