Sól Epsom - Siarczan Magnezu, 1kg

Sól gorzka Epsom czyli siarczan magnezu do zastosowań kosmetyczno-domowych. 

 
Sól Epsom – gorzka sól – siarczan magnezu

Informacje techniczne: SIARCZAN MAGNEZU Czysty (MgSO4 x 7H2O)
(Zawartość głównego składnika 99,3%)

Wygląd: jak sól kuchenna
Zapach: brak
pH: neutralne dla skóry
Zastosowanie: w gospodarstwie domowym oraz dla celów kosmetycznych i prozdrowotnych.

Sól epsom dla człowieka:

  • Sól Epsom można stosować do tzw. Kąpieli magnezowych, ponieważ magnez jako pierwiastek dobrze się wchłania do organizmu przez skórę – nie ma potrzeby łykania tabletek z nim skoro można wymoczyć ciało w roztworze soli magnezowo-siarkowej.
  • Pomoc w przypadku oparzeń słonecznych i ukąszeń owadów: 2 łyżki soli epsom na 250ml wody, robimy kompres i przykładamy, przemywamy.
  • Sól Epsom można również stosować przy bólach mięśni, stawów i ogólnym zmęczeniu – kąpiel z ok 500ml (mierzone jako np. 2 szklanki) soli epsom na wannę ciepłej wody plus ulubiony olejek eteryczny powinna trwać ok 15 minut.
  • Można również wykąpać w misce same stopy po ciężkim dniu, gdy są obolałe i zmęczone albo gdy mają nieprzyjemny zapach. Kilka łyżek soli do miski z ciepłą wodą.

Uwaga: osoby z dużymi niedoborami magnezu mogą w pierwszej fazie odczuwać mrowienie, lekkie szczypanie, które przechodzi, gdy poziom magnezu w organizmie unormuje się (po kilku kąpielach).
Stosowanie soli epsom u osób z nietypową sytuacją zdrowotną powinno być skonsultowane z lekarzem, do którego mają Państwo zaufanie.

Sól epsom w ogrodzie:

  • Sól Epsom znana jest jako dobry repelent na ślimaki, niechciane robaki i insekty. Ślimaki nie tylko zjadają nam liście roślin ogrodowych, ale i są nosicielami pasożytów, których nie chcielibyśmy od nich przejąć. Sypiemy sól epsom dookoła roślin, które chcemy ochronić przed ślimakami. Na robactwo i insekty robimy roztwór soli epsom i pryskamy rośliny, ewentualnie miejsca przebywania robaków.
  • Ogrodnicy doceniają sól epsom (sól gorzką) jako źródło magnezu dla roślin. Niedobór magnezu i roślin objawia się brązowymi plamkami. Odżywianie rośliny robimy za pomocą roztworu w proporcji pół łyżki stołowej na litr wody do podlewania.

Przypominamy, że stosowanie własnoręcznie wykonanych „ekologicznych” środków czystości w domu i odczynników chemicznych odbywa się na własną odpowiedzialność. W celu bezpiecznego użytkowania należy przestrzegać środków bezpieczeństwa i przechowywania oznaczonych na opakowaniu, zadbać o dokładne odważanie, odmierzenie odczynników, odpowiednie miejsce przechowywania, brak dostępu dzieci do odczynników chemicznych oraz używanie odpowiednich ilości odczynników.
Odczynniki, które oferujemy pochodzą od licencjonowanego dystrybutora, mają świadectwo jakości i tzw. „Kartę charakterystyki” dostępne dla zainteresowanych.
Skuteczność wykonanych domowymi metodami środków czystości może się różnić w zależności od przepisu, jakiego państwo użyją, od stopnia twardości wody w Państwa gospodarstwie domowym, stopnia zabrudzenia czyszczonych powierzchni.