Informacja o alergenach

Szanowni Państwo, 

Produkty dostępne w naszym sklepie oznaczone są dla Państwa wygody i łatwiejszego wyszukiwania ikonkami właściwości i podzielone na kategorie produktowe również wg właściwości (produkty bezglutenowe, bez cukru, bez laktozy, ekologiczne, etc..). 
Ze względu na to, że wśród naszych Klientów są zarówno osoby, które poszukują żywności naturalnie symbol skreślonego kłosa - oznacza brak nawet śladowych ilości glutenu w oznaczonym tak produkciebezglutenowej, jak i takie osoby, które muszą przestrzegać bardzo ścisłej diety bez alergenów - nawet bez tzw. śladowych ilości alergenów, z kategorii "bezglutenowe" wyodrębniliśmy podkategorię "skreślony kłos".
Podkategoria "skreślony kłos" obejmuje wyłącznie produkty oznaczone symbolem skreślonego kłosa - który gwarantuje, że w całym procesie zbioru i produkcji dany artykuł nie ma styczności z glutenem. 
 
Ze względu na to, że otrzymanie takiego certyfikatu bezglutenowości wiąże się ze znacznymi nakładami finansowymi dla firm (stworzenie zupełnie oddzielnej linii produkcyjnej dla wyrobów bezglutenowych), niewielu producentów ma prawo do używania takiego oznaczenia. 
Z kolei wielu producentów żywności naturalnie bezglutenowej, którzy w swoich zakładach przetwarzają również zboża glutenowe, zamieszcza informację na produkcie, że może on zawierać śladowe ilości alergenów tj. gluten, laktoza, orzechy, soja etc, ponieważ w zakładzie przerabiane/pakowane są również produkty zawierające w.w. alergeny. 

W przypadku, gdy poszukują Państwo produktów bez śladowych ilości glutenu, zapraszamy do kategorii "skreślony kłos",  a gdy mogą Państwo wybierać również spośród produktów naturalnie bezglutenowych i takich, które wg deklaracji składu podanej przez producenta nie zawierają zbóż glutenowych (np. kasza jaglana bez oznaczenia skreślonego kłosa, ciastka z mąki naturalnie bezglutenowej etc.), zapraszamy do kategorii "bezglutenowe"
 
Często pytają Państwo o skreślony kłos na mąkach, ziarnach, bakaliach i orzechach. Informujemy, że w chwili obecnej jedynie produkty pod marką DENVER FOOD mają znak skreślonego kłosa i przebadaną każdą partię pod kątem zawartości glutenu. Wszystkie pozostałe bakalie i orzechy są pakowane w zakładach, które nie posiadają certyfikacji skreślonego kłosa - i nawet jeżeli na opakowaniu nie ma informacji o alergenach, śladowe ich ilości mogą się znajdować. Mąki i ziarna - marek Bio Planet, Natu, Eko-Wital czy Bioavena, również mogą zawierać śladowe ilości glutenu i innych alergenów. Mąki oznaczone symbolem skreślonego kłosa są wyraźnie u nas opisane.  
 
W przypadku wątpliwości, prosimy o kontakt z nami przed złożeniem zamówienia bądź dopisanie komentarza w zamówieniu - wyjaśnimy wszelkie kwestie tak, aby czuli się Państwo w pełni poinformowani o właściwościach oferowanych przez nas produktów. 
 
W kwestii alergii na inne niż gluten składniki - np. laktozę, kazeinę, drożdże, kukurydzę, etc - prosimy o kontakt - pomożemy Państwu dobrać produkty spełniające wymogi nawet restrykcyjnej diety.