Żelki (Misie) bez Żelatyny Bio 100g

 • 9,15 zł
 • szt.
 •  

   

  RABATY + PROMOCJE
  TYLKO W NEWSLETTERZE

  KSYLITOL

  Dowiedz się dlaczego go musisz zacząć używać


BEZGLUTENOWE

BEZ LAKTOZY

BEZ ORZECHÓW

BEZ SOI

BEZ KONSERWANTÓW

WEGETARIAŃSKIE

BEZ DOD. SOLI

Żelki w kształcie misiów, kolorowe- ponieważ barwione sokami owocowymi 100g, marki Bio Planet.

Zaletami żelków w kształcie misiów marki bioplanet jest niewątpliwie to, iż:

 • nie zawierają żelatyny wieprzowej, a pektynę
 • nie zawierają białego, rafinowanego cukru
 • nie zawierają barwników, a naturalne, ekologiczne soki owocowe, nadające żelkom kolory oraz pyszny smak.

Oczywiście żelki są jednym z ulubionych słodyczy naszych dzieci - ale trzeba pamiętać, że nie jest to "słodycz idealny" i powinien być dawkowany rozsądnie przez rodziców. Raz na kilka dni 1-2 żelki zamiast zjdedzenia pół torebki na jeden raz - to są właściwe proporcje. 

Każdy żelek, nawet ekologiczny, nie jest produktem naturalnym, tylko "przemysłowym słodyczem" i warto też dziecku uświadamiać ten fakt przy okazji "delektowania się" żelkami. Można tłumaczyć, że żelki jemy tylko czasami, bo nie mają one wartościowych składników, nie są potrzebne naszemu organizmowi - są bardziej zabawką niż żywnością. Na wyobraźnię dzieci działa to, że żelki nie rosną na krzaczkach jak truskawki czy maliny, że ich smak nie powstał na słońcu, tylko w fabryce. Sensowne podejście rodziców do tematu słodyczy typu żelki, miśki, pianki, lizaki pozwala wyrobić w dziecku właściwe podejście do łakoci.  

Skład:

syrop kukurydziany*, cukier trzcinowy (nierafinowany)*, substancja żelująca (pektyna), koncentraty owocowe (jabłkowy*, pomarańczowy*, cytrynowy*, z czarnej porzeczki*, ananasowy*, malinowy*), regulatory kwasowości (kwas cytrynowy, cytrynian wapnia), naturalne aromaty i barwniki z wyciągów owocowych i ziołowych (algi, szafran, kurkuma*, czarny bez*), olej słonecznikowy*, substancja glazurująca (wosk carnauba)

*składniki ekologiczne objęte certyfikatem kontroli.