Zestaw na Domowy Proszek do Prania, 3x1kg

  • 31,98 zł

    dostepność: Wysyłka w ciągu 1-3 dni

  • szt.

Zestaw do zrobienia domowego proszku do prania w pralce. 

 
W skład zestawu wchodzą: 
  1. Boraks - 1 kg
  2. Soda kalcynowana - 1 kg
  3. Nadwęglan sodu - 1 kg
Po wymieszaniu składników (najlepiej pod przykryciem albo w worku, żeby nie unosił sie pył chemiczny) otrzymujemy 3 kg proszku do prania, który - zależnie od stopnia twardości wody, zabrudzeń ubrań, pojemności pralki itp - starczy na bardzo długo, bo dawkujemy go 1-2 łyżki stołowe na pranie. 
Niektórzy robią tak, że mieszają porcję na jedno pranie z wodą i taki gotowy wodny roztwór wlewają do bębna (a nie do "szufladki" w pralce)
Cenowo zestaw wychodzi duuużo taniej niż proszki z marketu, no ale nie ma kolorowego opakowania i część pracy musicie wykonać sami. 
Zalety są takie, że jest ekologiczny na ile się da i działa nie wypuszczając do rzek mnóstwa chemicznych śmieci, które potem degradują naszą przyrodę. 
 
Proszek do prania własnej kompozycji mozna wzbogacić o: 
  • mydło szare w wiórkach również dostępne u nas w sklepie
  • ulubiony olejek aromatyczny, lawendę etc, zeby pranie pięknie pachniało. 

Oczywiście pierwszą próbę wykonujemy na ubraniach "II kategorii", żeby upewnić się, że proszek działa tak, jak się tego spodziewamy. 

Domowy proszek do prania przechowujemy z daleka od zasięgu dzieci i postępujemy z nim ostrożnie, przestrzegając zasad podanych na opakowaniu.  

Przypominamy, że stosowanie własnoręcznie wykonanych „ekologicznych” środków czystości w domu i odczynników chemicznych odbywa się na własną odpowiedzialność. W celu bezpiecznego użytkowania należy przestrzegać środków bezpieczeństwa i przechowywania oznaczonych na opakowaniu, zadbać o dokładne odważanie, odmierzenie odczynników, odpowiednie miejsce przechowywania, brak dostępu dzieci do odczynników chemicznych oraz używanie odpowiednich ilości odczynników.
Odczynniki, które oferujemy pochodzą od licencjonowanego dystrybutora, mają świadectwo jakości i tzw. „Kartę charakterystyki” dostępne dla zainteresowanych.
Skuteczność wykonanych domowymi metodami środków czystości może się różnić w zależności od przepisu, jakiego państwo użyją, od stopnia twardości wody w Państwa gospodarstwie domowym, stopnia zabrudzenia czyszczonych powierzchni.