Zestaw na Tabletki do Zmywarki, 4kg

  • 35,50 zł
  • szt.

Zestaw do zrobienia domowych tabletek do zmywarki. 
Korzyści: taniej, bardziej ekologicznie i zdrowiej. 
Trudność: łatwe
Szybkość wykonania: praca 15 minut, schnięcie max 24h

W skład zestawu wchodzą: 

1. Nadwęglan sodu - 1 kg 
2.Soda kalcynowana - 1 kg
3.Boraks - 2 kg

Składniki mieszamy w tej proporcji czyli 1 miarka (odważamy albo stosujemy miarkę typu filiżanka) nadwęglanu sodu i 1 porcja sody kalcynowanej a do tego 2 miarki boraksu. 
Po wymieszaniu składników (najlepiej pod przykryciem albo w worku, żeby nie unosił sie pył chemiczny) dodajemy trochę wody, zeby wszystko nabrało konsystencji "gliniastej" i przekładamy do silikonowej foremki na lód lub do pojemnika plastikowego do robienia kostek lodu w zamrażarce. ZOstawiamy do wyschnięcia i to powinno zająć kilkanaście godzin. Potem delikatnie wyciągamy kostki-tabletki do zmywarki i chowamy je do pojemniczka, który będzie szczelny i zapewni brak dostępu powietrza i brak dostępu dzieci do chemii domowej.  

Cenowo zestaw wychodzi duuużo taniej niż kolorowe tabletki z marketu, no ale nie ma kolorowego opakowania i część pracy musicie wykonać sami. 
Zalety są takie, że jest ekologiczny na ile się da i działa nie wypuszczając do rzek mnóstwa chemicznych śmieci, które potem degradują naszą przyrodę. 

Tabletki do zmywarki własnej produkcji mozna wzbogacić o: 

• płyn z orzechów piorących jesli chcemy, żeby się trochę pieniło (nie jest to konieczne)
• ulubiony olejek eteryczny, który można stosować do celów spożywczych (aromat spożywczy lub olejki eteryczne dostępne w naszym sklepie) 

Pamiętajmy że takie tabletki do zmywarki domowej produkcji nie są zabawką i dzieci nie powinny mieć do nich dostępu. 

Przypominamy, że stosowanie własnoręcznie wykonanych „ekologicznych” środków czystości w domu i odczynników chemicznych odbywa się na własną odpowiedzialność. W celu bezpiecznego użytkowania należy przestrzegać środków bezpieczeństwa i przechowywania oznaczonych na opakowaniu, zadbać o dokładne odważanie, odmierzenie odczynników, odpowiednie miejsce przechowywania, brak dostępu dzieci do odczynników chemicznych oraz używanie odpowiednich ilości odczynników. 
 Odczynniki, które oferujemy pochodzą od licencjonowanego dystrybutora, mają świadectwo jakości i tzw. „Kartę charakterystyki” dostępne dla zainteresowanych. 
 Skuteczność wykonanych domowymi metodami środków czystości może się różnić w zależności od przepisu, jakiego państwo użyją, od stopnia twardości wody w Państwa gospodarstwie domowym, stopnia zabrudzenia czyszczonych powierzchni.